Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány részecske van 1 m3 ha a...

Hány részecske van 1 m3 ha a részecske átmérője 0,3nm?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
feltételezhetjük, hogy a részecske gömb alakú? ha igen, akkor a részecske térfogatát kiszámoljuk, majd a köbmétert elosszuk a részecske térfogatával (ha jól nézem akkor elég ha reciprokát vesszük).
2015. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen így van kedves egyes, mert ha gömb alakú a részecske, akkor közöttük hézag van! egy részecskét szerintem úgy kellene tekinteni, mintha egy 0,3 nm élű kockában lenne.

nem is kell ez esetben külön térfogatot számolni, elegendő tudni, hány nm az egy méter, és annak köbét számolni.

2015. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz teljesen, mert a részecskék egymáshoz képest "eltolva" is elhelyezkedhetnek, így kisebb a közöttük lévő "kitöltetlen" tér.

Itt már szerintem célszerű Miller indexeket. Hogy melyik rácselrendezésnél a legnagyobb a kitöltöttség.


[link]


[link]

2015. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, ez nekem is eszembe jutott, méhsejtszerűen stb. de az meghaladná az ismereteiket.
2015. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem írta a kérdező, hogy milyen szinten "tanul".

Alapból szerintem elég is amit mondtál.

Fősulin ez ott jött elő anyagtanból, hogy mondja meg mekkora a beilleszthető legnagyobb átmérő az adott rácsba. Jó volt ;)!

2015. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kettes voltam: Közoktatás kategóriában írt, ebből gondoltam, hogy nem lehet túl bonyolult.
2015. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Emelt fizikas feladat volt, a dolgozatt alaltt irtam ide a kerdest! A "kiserettsegi" egyik peldaja volt! A kerdesnel nem volt semmi, mas meghatarozas!
2015. ápr. 2. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!