Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nke rtk-ra szeretnék jövöre...

Nke rtk-ra szeretnék jövöre jelentkezni, ha csinálok egy biztonsági ör tanfolyamot az plusz pontnak számit ott?

Figyelt kérdés

nyelv vizsgát is akarok tenni meg emelt töri-t de még ez igy is kevés :/ de ahogy számoltam ilyen kalkulátorral (eduline)-non a pontomat és láttam ott egy olyat,hogy "Szakirányú felsőfokú vagy emelt szintű OKJ-s szakképesítés"

és gondolom a biztonsági ör az okj-t kap



2015. márc. 31. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít többletpontnak. Egy jó emelt töri és egy középfokú nyelvvizsga többet ér sokkal. Kezdj el már most készülni, és sikerülni fog.
2015. ápr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem,köszi,hogy irtál,ahogy számolom közép foku nyelvizsa + az emelt töri még igy is csak 386pontom lenne,de szerintem beleszámit,ha végzel egy okj-t,nem hiába van ott szerintem.
2015. ápr. 2. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden felsőoktatásba más okj-t fogadnak el. Az RTK-ra nem biztos, hogy beszámítják, attól amiért okj-d van. Ettől függetlenül gondolj bele, hogy egy okj-s képzés is 2 év. Az emelt törire kapsz 50 többletpontot, a középfokúra meg 28-at. Nyilván a töri mellé kell még egy felvételi tantárgy(ami a felvin fent van, hogy melyek azok). Így sokkal előrébb vagy, mint 24 többletponttal az okj-val.
2015. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eddig azt hiszem beleszámított, viszont lehet h idéntől már nem fog.
2015. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hát ahogy nézegettem egy személy és vagyonöri okj-t azt el lehet végezni 4hónap alatt,abból gondoltam,hogy azt jó lenne megpróbálni, tudom,hogy ha elötte végzek egy rendöri szakközepet,akkor nagyobb esélyem van bekerülni,de az is kivesz 2 évet,akkor inkább megpróbálom ezt a 3éves rtk-t
2015. ápr. 6. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek a rendori szakkozepbe, akkor csak ugy mehetsz foiskolara, ha van szabad tiszti beosztas, amit betolthetnel esetleg. Attol ugyanugy meg kell lennie a pontszamodnak. Hidd el, ha be akarsz kerulni az rtk-ra, az emelt tori plusz a nyelvvizsga az ami elorebb vihet. Egyebkent irtad, hogy 386 pontod lenne az emelt+nyelvvizsga tobbletponttal, vagyis ha csak okj-t csinalsz(ami valoszinuleg nem is szamitana bele), akkor lenne 334 pontod. Nem akarlak elkeseríteni, de a 386 pont sem tul acelos, nem hogy a 334.
2015. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

na megpróbálok tanulni inkább,lehet meg lenne a 400feletti pont,ha jól sikerülne ez az emelt töri (mert én 50%-al számoltam),de ha sikerül megirnom minimum 80%-ra akkor már a 400pont lazán megvan :)


egyébként,te az rtk-ra jársz?

2015. ápr. 7. 00:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Idén jelentkeztem, most érettségizek majd töriből emelten. Meg lesz az hidd el, csak oda kell tenned magad!:)
2015. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi még 1szer, hát mostmár nagyon fogok készülni,neked meg sok sikert a törihez :)
2015. ápr. 7. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Köszi!:)
2015. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!