Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola (ált. / gim. )...

Az iskola (ált. / gim. ) lerombolja az emberben az önbecsölést, a méltóságot, frusztrációt és maradandó sebet okoz? Nektek volt ilyen tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok béna de csak rossz tapasztalatom van e téren.

2015. ápr. 1. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Általánosban és gimiben nem. Egyetemen volt.
2015. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi iskolámban nekem is ez az élményem. Klikkes a közösségünk, vannak menőbbek, és nem menőbbek. Én eléggé ki vagyok közösítve, pedig nem vagyok az a stréber fajta, órai figyeléssel megjegyzem a tananyagot. (nagyon gyenge iskola, ezért) Pár tanár is strébernek tart, mert nekem mindig kész a házim (megjegyzem, óra előtt írom meg, az osztály 3/4-e még erre sem képes), és 4-5 jegyeim vannak (szintén óra előtti átnézéssel, órai figyeléssel). Talán irigyek rám?


De szerencse hamarosan megszabadulok tőlük, hisz most felvételiztem át másik gimibe (nyolcadikos vagyok)

2015. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tanárfüggő (és ezen keresztül iskolafüggő). Normálisan nem szabadna, hogy így legyen.

De nagyon sok múlik a szülőkön is, mert különösen általános iskolában, de később is erős lehet a szülők elvárásainak való megfelelési kényszer.


Nekem jó élmény volt az iskola általánostól az egyetemig mindvégig, mert a szüleim az elejétől kezdve mindig azt hangsúlyozták (és ténylegesen az érdeklődésük is arra irányult), hogy abban igyekezzek fejlődni amiben jó vagyok és ami érdekel, amivel a jövőben is foglalkozni szeretnék. Azt mondták, hogy lényegtelen amit az osztálytársak vagy a tanárok mondanak rólad, lényegtelen, hogy milyen osztályzatokat kapsz. Csak az számít, hogy kibontakoztasd a tehetségeidet, és megtaláld azt a dolgot ami lehetővé teszi, hogy felnőtt korodban a hobbidért fizessenek; és sohase keljen csak a pénzért, megélhetésért dolgoznod.

2023. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!