Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin nyelvvizsgán...

Érettségin nyelvvizsgán lepontoznak, ha a levélnél hosszabbat írok?

Figyelt kérdés
Érettségin megvan, hogy 100-120. De nyelvvizsgán azt írják, hogy hozzávetőlegesen 120 szó. Akkor nem baj, ha én csak 150 szóból tudtam megírni?
2015. ápr. 2. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát amikor én nyelvvizsgáztam akkor pont meg volt szabva, hogy mettől meddig és igen pontlevonás járt érte ha eltértél a határoktól, szóval azt javaslom próbáld megoldani hogy benne maradsz a megadott keretben, persze ha pedig nincs alsó felső korlát megadva én max 10-20%-os eltéréssel számolnék, inkább 10.
2015. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a javító tanár nem köteles elolvasni, ha sokkal rövidebb/hosszabb. Gyakorlatban ezzel nem igazán szoktak szívózni, főleg, ha középszintűzöl és saját tanár javítja, az esélyeiden mindenesetre javíthat az, ha szépen, rendezetten írsz, akkor fel sem tűnik +/- 10-20 szó. Egyébként azt hiszem, itt 10% a határ, tehát 90-132 szavasnak kellene lennie.
2015. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!