Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy erről szólnak a...

Igaz, hogy erről szólnak a magyar művészeti egyetemek?

Figyelt kérdés

Én legalábbis megjártam már két művészeti egyetemet is, és ezt gondolom.


Ambíciókkal, feltörekvéssel telt különösen tehetséges diákokat rendkívül magas elvárásokkal gyűjtenek össze. Összeszedik az ország legjobbjait.


Majd arra használják fel őket, hogy az egyetem saját arculatát, brandjét építsék és egy hamis, értelemetlen, üres képzést teljesítsenek. Ha nem tetszik nekik "el lehet menni". Ha nagyon elégedetlen a diák jöhetnek a buktatások, a fegyelmi eljárások.


Miután a tehetségek teljesen kiégtek, és minden reményük elveszett, a diákokat eldobják, mint a használt gumióvszert. Ha mégis sikerül az egyetemi évek alatt valami jót alkotni, azt egy elit kör saját szellemi tulajdonként, és önfényezésre használja fel.


2015. ápr. 3. 08:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Persze ha ez nem volna elég, a diákok között is vannak kivételesek és kevésbé kivételesek. A kivételeseket végigpuszilják a képzésen, a kevésbé kivételesekkel keményen példát statuálnak.
2015. ápr. 3. 08:29
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem ha valaki tényleg tehetséges, akkor annak nem kell ehhez egyetem, hanem anélkül is tud alkotni.

ez olyan mint a cukrászat. elmehet valaki annak, de mégis sokkal több olyan van, aki sehol nem tanulta, csak otthon gyakorolta. jobban megél mint a hivatásos cukrász

2015. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!