Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyat csinálni, hogy 9....

Petya_2001 kérdése:

Lehet olyat csinálni, hogy 9. osztályban minden tantárgyból előrehozott érettségit teszek? Egyetemre szeretnék menni.

Figyelt kérdés

Üdv!

8. osztályos vagyok, szeptemberben fogok gimnáziumba menni, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e minden tárgyból előrehozott érettségit tenni, mert szeretném minél hamarabb elkezdeni az egyetemet...?

A nővérem középiskolás könyveiből már megtanultam a teljes 9. osztályos tananyagot, és a 10. osztályos tananyag felét. Nyár végére betudnám fejezni a 11. és 12. osztályos anyagot is.

Az egyetemen főleg a matematika szak az, ami nagyon tetszik. Szeretem a differenciálegyenleteket, a lineáris algebrát és a diszkrét matematikát. Illetve még szóba jöhet az alkalmazott közgazdaságtan is, mert érdekel a matematika modellek közgazdaságtanbeli alkalmazása.

Szóval... kivitelezhető lenne, hogy 16 évesen kezdjem el az egyetemet?



2015. ápr. 6. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb minden tantárgyból osztályozó vizsgát kell tenned. Mivel a középiskolát is be kell fejezni ugye, nem csak az érettségit megcsinálni.
2015. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Ja persze minden évfolyamból le kell tenni (10., 11., 12.)


Szerintem amúgy nem lehet, de egyébként is kétlem, hogy sikerülne...

2015. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az új szabályok szerint csak idegen nyelvből és informatikából lehet előrehozott érettségi csinálni. Hülyeség, de ez van. Én annó még tudtam földrajzból érettségizni 10-ben, mert csak két évig volt földrajz óra.
2015. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2015. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sőt: az új szabályok szerint kilencedikben egyáltalán nem lehet előrehozottat tenni semmiből.

Érettségi bizonyítványt csak akkor kaphatsz, ha az összes létező tantárgyból elvégezted mind a 4 év anyagát, legalább osztályozóvizsgával, tehát nem elég letenni az érettségit öt tárgyból, mert akkor csak öt előrehozott érettségid van, de nincs érettségid. (De sajnos tényleg nem lehet mindent előrehozni, H. Rózsa nagykorú gyönyörére.)


Viszont ha tényleg akkora zseni vagy, valószínűleg létezik valami különút, amit az igazgatóval megbeszélhetsz, de ahhoz előbb bizonyítani kell az új iskoládban, hogy foglalkozzanak vele...


A másik lehetőség, hogy kijárod szépen a gimit, és közben bejárogatsz az egyetemre délutáni előadásokra, mert azok nyilvánosak, keresed a kapcsolatokat, versenyekre jársz... Lehet egyetemre járás nélkül is komoly dolgokat tanulni, és akkor esetleg majd az egyetemet tudod lerövidíteni. Csak biztatásul mondom, hogy Lovász Lászlónak előbb volt matematikából kandidátusija, mint diplomája. Vannak ilyen emberek, igaz, hogy jelenleg csak egy van az országban, és ő az akadémia elnöke...

2015. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg örülj addig, amíg középiskolás vagy. Lehetsz bármekkora zseni, később visszasírod még a problémamentes időszakokat.
2015. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

már nem lehet, mint az előttem hozzászólók is írták, előrehozottat csak nyelvből és informatikából lehet csinálni

ha ilyen okos vagy, legalább könnyen fog menni a suli, mellette meg azt és annyit tanulsz, amennyit szeretnél

2015. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben... Ha van kedved írj, hátha tudunk segíteni egymásnak.
2015. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy élvezd ki ezt a 4 évet, mert utána csak sz-pni fogsz. :D
2015. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik gimibe fogsz menni?
2015. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!