Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy tanárnak menjen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy sokan miért mennek tanárnak, amikor; a fizetés nem túl magas, előrelépési lehetőségnek csak a korrepetálást látom, vagy max ha igazgató lesz egy iskolában, rengeteg fegyelmezetlen gyerek van (hacsak nem valami elitiskoláról van szó). Pedig pl a matek-fizika-kémia tanárok de még akár az infotanárok is elmehettek volna/elmehetnének olyan szakra amivel jobb munkájuk lehetne (pl programozó, mérnöki szakok, stb.). Annyiból jó, hogy valamivel több szünet van nekik mint másnak szabadság, meg óránként van kb 15 perc szünetük, de egyes szakoknál semmi előrelépési esélyt nem látok pl egy irodalomtanár nem igazán tud korrepetálást vállalni, vagy amíg egy matektanár keres száz valamennyit addig mondjuk mérnökként kereshetne 300+ ezret is akár. Mi motivál ma valakit arra, hogy tanár legyen?

2015. ápr. 12. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt én se értettem soha. Konkrétan nem egy tanártól hallottam már, hogy "gyerekek, sose menjetek tanárnak", ők maguk tanácsolnak el tőle. Pocsék a fizetés, és láthatólag idegileg bedarálja őket. Fegyelmezni kell, idejük semmire nem jut és semmi hála. Sosem értettem, hol éri meg ez nekik. Elhiszem, hogy van egy szépsége annak a gondolatnak, hogy valaki tanítani fog gyerekeket, akik majd felnéznek rá, és katedrát kap és ő döntheti el, milyen stílusban tanít, de a gyakorlatban nem látom, hogy ez túlságosan lelkesítené a tanárokat.



"Pedig pl a matek-fizika-kémia tanárok de még akár az infotanárok is elmehettek volna/elmehetnének olyan szakra amivel jobb munkájuk lehetne"



Erre mondják, hogy aki ért hozzá, az csinálja, aki nem, az tanítja :D Nekem volt gimiben egy nagyon jó matek+info tanárom, de ő rövidesen el is ment az ELTE-re tanítani, plusz mellette mással is foglalkozik. Nem hiszem, hogy aki ebben igazán jó, az tartósan megmaradna tanárnak. Vagy lehet, hogy tényleg csak szerelemből csinálja.

2015. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Például mert ebben a munkakörben tudja magát elképzelni, ebben tud kiteljesedni, ehhez van tehetsége, kedve - ez semmi? Szereti a tudását átadni, szereti mások tevékenységét megszervezni, szereti a gyerekeket ... Ugyanúgy, mint ahogy másnak a színészkedéshez van tehetsége, a harmadiknak meg a szobrászkodáshoz. Nem lehet kizárólag az anyagiakban gondolkozni!
2015. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, arról nem is beszélve mennyire kikészítheti akár csak pár neveletlen, rossz gyerek egy tanár idegeit. Aztán amikor szünetekben meg hétvégéken van, hogy több száz dolgozatot kell kijavítaniuk ami roppant unalmas és monoton lehet még kipihenni se tudják magukat rendesen. A matektanárom pl annyira penge matekból és fizikából, hogy szerintem bármelyik mérnöki szakot elvégezte volna, most már simán lehetne vezető beosztásban, a mostani fizetése többszöröséért. Ehelyett itt fegyelmez jónéhány gyereket és velem együtt összesen 2 embert érdekel a matek a többiek csak zavarják az órát. Meg éveken keresztül ugyan azt az anyagot leadni, ugyanazokkal a feladatokkal, egy idő után semmi új nem lehet benne.
2015. ápr. 12. 15:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet, de nem elhanyagolható szempont a fizetés, és a megbecsülés sem, egy tanárt sokan utálnak meg lenézik mindezt kevés pénzért azért ez nem túl pozitív dolog.
2015. ápr. 12. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Amíg ők többet keresnek kevesebb felelősség és munka mellett, kevesebb tanulás után, mint én kezdő orvosként, addig nem tudom sajnálni őket. Sok közülük, tanítani szeret, ők a jó tanárok, sok a fiatalokat szereti meg a gyerekeket ők a kedves jófej tanárok, sok meg a hatalmat és a diákok szivatását, mert amúgy egy senki az életben, vagy semmi egyéb nem érdekelte, csak az adott szakja, de abból sem volt kiemelkedő ezért elment tanárnak, ők a tipikus rossz tanárok.
2015. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az orvosoknak sem túl jó a helyzetük de ott legalább látok lehetőséget a továbblépésre. Pl lehet maszek rendelője azzal meg elég jól lehet keresni, persze a felelősség ugyanúgy nagy. Ha nekem a tanári és az orvosi pálya között kellene választanom akkor orvos lennék, pontosabban fogorvos mert azzal keresni is lehet, ha pedig arra kerül a sor, hogy ki akarnék menni külföldre akkor ott kapkodnak az orvosokért, de egy irodalom vagy töritanár mit csinál kint? Mosogat esetleg.
2015. ápr. 12. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:

"Például mert ebben a munkakörben tudja magát elképzelni, ebben tud kiteljesedni, ehhez van tehetsége, kedve - ez semmi? Szereti a tudását átadni, szereti mások tevékenységét megszervezni, szereti a gyerekeket ... Ugyanúgy, mint ahogy másnak a színészkedéshez van tehetsége, a harmadiknak meg a szobrászkodáshoz. Nem lehet kizárólag az anyagiakban gondolkozni!"



Nem semmi, de ezek akkor sem számítanak, ha éhenhal. Elhiszem, hogy ezek jól hangzanak, meg jó érzés elképzelni a tanítást, de aztán ha a nyakába kapja a rideg valóságot, és látja a többi tanáron, hogy 30 év múlva hogy fog kinézni meg bedarálják az idegeit az idióta gyerekek, akkor lehet, hogy hamar rá fog jönni, hogy nem olyan ez, mint amilyennek elképzelte. Én huszonéves vagyok, egyetemista, de már most van két ismerősöm, aki velem egykorú és általános iskolában tanít, vidéken. Valami felfoghatatlan, amiket mesélnek, hogy mit csinálnak ezek a 15 év alatti gyerekek, és hogy milyen háttérrel jönnek. És mindez NEM Borsodban, hanem Nyugat-Magyarországon. De elég arra gondolnom, hogy mit műveltünk mi általános iskolában néhány tanárral, egy normális fővárosi kerületben. Ha én reálos végzettségű lennék, akkor biztos nem tanárnak mennék, hanem bárhova máshova, ahol jó fizetésért lehet dolgozni. Persze ha valaki magyar szakot végzett, az más, de akkor is inkább megtanulnék hozzá két nyelvet és végeznék valami értelmes munkát. A közoktatást messze elkerülném. Az egyetemen talán már több értelme van előadni, bár valószínűleg oda se a pénz miatt megy valaki.

2015. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!