Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel készülsz a középiskolai...

Mivel készülsz a középiskolai szóbeli felvételire?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly felvételiztem, a szóbelin ugye az angolra vagy a németre gondolsz? Mert én arra úgy, hogy egész 8.ban azt tanultuk, és ha jól tudom ki szokták írni, milyen témakörökből kérdezhetnek, azokra felkészülsz, ha képleírás kell, azt gyakorolsz, neten keresel képet, és minél többet beszélsz róla valakinek.
2010. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben egy golyóstollal meg egy órával készültem (hogy egy-egy gyereket ne vizsgáztassak túl soká), de most már eltörölték nálunk a szóbelit, azóta nem felvételiztetek.
2010. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly felvételiztem. Teljesen attól függ, hogy hova mész, illetve hogy milyen az a szóbeli. Van ahol csak elbeszélgetés, itt általános dolgokat kérdeznek, hogy miért szeretnél ide jönni, meg mit szoktál csinálni a szabadidődben, stb. Ezekre nagyon nem lehet készülni, csak úgy, ha előre megfogalmazod a választ az ilyen kérdésekre. Aztán van, hogy matek-magyar, vagy idegennyelvből felvételizel, esetleg egy választott tárgyból. Én matekból és magyarból jártam előkészítőre, ez elég volt, plusz ahol megadták, hogy mi kell a magyarra, azokat elolvastam és megbeszéltük a tanárommal. Ha idegen nyelvből mész, az lehet szintfelmérő (én ilyenen voltam), ott csak elbeszélgetnek veled, hogy mennyi ideje tanulsz, mit szoktál csinálni szabadidődben, stb. Tulajdonképpen ugyanazt, mit az általános beszélgetésen, csak kicsit egyszerűbbet és nem magyarul. Lehet komolyabb idegennyelvű felvételi is, ha például angol szakos osztályba jelentkezel, ahol feltétel a középszintű nyelvtudás. Itt lehet szövegértés, beszélgetés, akármi. Remélem segítettem valamit, sok szerencsét!
2010. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én biosz-kémiából felvételizek, de az általam választott iskola honlapján föl voltak tüntetve a témakörök, illetve hogy mibe kérdezhetnek bele. Tételt nem tudom, hogy kell-e húzni, de más iskolákban biztosan, szóval ezt iskola válogatja. Remélem tudtam segíteni és sok szerencsét neked! :-)
2011. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!