Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha áttesznek költségtérítésesr...

Ha áttesznek költségtérítésesre, és félévet passziváltatok, kell-e fizetnem?

Figyelt kérdés
Jövő szeptembertől másik szakon szeretném újrakezdeni a tanulmányaimat, és megszüntetni a jogviszonyom, de hogy ne kelljen ezért fizetnem, azt javasolták, hogy passziváltassak 2 félévet (közben februáig beadom a jelentkezésemet a másik szakra), és majd szeptemberben elég lesz kiiratkoznom. Viszont mivel nem jártam előadásokra, kérdéses, hogy meglesz-e az előírt kreditmennyiség, és lehet, hogy áttennének fizetősre. Ez milyen következményekkel járna a későbbiekre nézve? Köteles leszek fizetni még akkor is, ha passziváltatok? Sajnos az egyetem vizsgaszabályzatában nem találtam erről pontos információt...

2015. ápr. 19. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz a képzésre? Az első félév után nem kell fizetni semmit, ha abbahagyod, de ha legalább két félévig jártál oda, akkor fizetned kell, ha ott hagyod a szakot. Függetlenül attól, passziváltatod-e a következő féléveidet.
2015. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez már a második évem, viszont van egy olyan "szabály", hogy akkor nem kell fizetni, ha szeptembertől másik szakra jelentkezek... Ezért is kellene addig passziváltatnom, mivel ugye az idei jelentkezésről más lecsúsztam.
2015. ápr. 19. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!