Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számítástechnika tanári...

Számítástechnika tanári szakon végeztem, főiskolán, szigorlatoztam matematikából. Mesterképzésnél választhatom a matek szakot?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Informatikusként a google-t igazán megtanulhatnád használni!


"A képzésre előfeltétel nélkül jelentkezhetnek mindazok, akik valamelyik akkreditált magyarországi felsőkoktatási intézmény BSc programjának bármely matematika alapszakát elvégezték (illetve akik BSc-s tanulmányaikat az MSc képzés kezdetéig várhatólag befejezik). Jelentkezhetnek továbbá olyanok, is, akik a természettudományos, a műszaki, valamint az informatika képzés bármely alapszakát, illetve a gazdaságtudományok képzési területéről a közgazdasági képzési ág gazdaságelemzés alapképzési szakát végezték el (ill. itt fejezik be tanulmányaikat az MSc képzés megkezdéséig), és BSc tanulmányaik során matematikai tárgyakból legalább 65 kreditet teljesítettek."


Szóval benne van, hogy informatika képzés bármely alapszakát, de nem tudom, hogy a Számítástechnika tanári szakot beleszámítják e, mert azért egy Számítástechnika tanári szak nem ugyanaz, mint egy mérnök informatikus vagy egy programtervező informatikus + szerintem nincs 65 kreditinyi matekod, mert nekünk, mérnökinfósoknak sincs ennyi matekos tárgyunk, a proginfósoknak van, de nekik a szakuk neve is régebben az volt, hogy programtervező matematikus.

2015. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!