Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami egyetemi szabály...

Van valami egyetemi szabály arra, hogy hány hallgatónak kell minimum átmennie egy vizsgán? ( SOTE)

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a SOTE szabályzatát, de biztos vagyok benne, hogy ilyen szabály nem létezik, és láttam is már másik egyetemen, hogy egy vizsgán mindenki megbukott, sőt olyat is, amikor egy tárgyat mindenki bukott.
2015. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan szabály szokott lenne, hogy ha x százalék nem megy át a vizsgán, akkor nem a legjobb szó, de "ellenőrizni" kell, hogy ez miért is történt. Fel kell deríteni az okokat. Gyakorlatban ezt nem tartották be, volt olyan vizsga, ahol 90%-os bukás ellenére a vezetőség a rengeteg panasz ellenére sem tett semmit, kutya kutyát nem mar meg alapon.
2015. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szabályzatban. Nálunk az ELTE-n úgy van, hogy ha kétharmadnál több diák bukik meg egy vizsgán, akkor ezt lehet jelezni a HÖK-nek, a HÖK pedig eldönti, hogy indít-e felülvizsgálatot, abban az esetben a tanszéknek van joga dönteni.
2015. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem a SOTE-ra járok, de nálunk elvileg ha nem megy át senki, érvénytelen a vizsganap. De hogy ilyen történt e már, hát olyat még nem hallottam.
2015. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De olyanról viszont tudok, hogy a tanár csak azért engedett át egy vizsgázót, mert vkit át kellett neki. Aztán hogy ez is mennyire igaz :D Utolsó voltam.
2015. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!