Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az egyetem, és...

Mi a különbség az egyetem, és a főiskola között?

Figyelt kérdés
Tudtommal egyenértékű diplomát ad, akkor mi a különbség? Melyik a nehezebb?

2015. máj. 2. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem egyenértékű. Az egyetem magasabb szintű, általánosabb képzést ad ("egyetemes", nagyobb rálátás a dolgokra), és legalább négy évig tart, de pl. a jogi egyetem öt-, az orvosi hatéves.


A főiskola specifikusabb, egy adott területre koncentrál, rövidebb is: három év.


Ha ugyanazt a dolgot mindkét szinten oktatják, akkor az egyetemi diploma egyértelműen sokkal többet ér.

2015. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Mostmár nincs ilyen különbség ha csak a Bsc képzést nézzük, főiskolán és egyetemen is 3 vagy 3,5 év ha mérnöki szak. Viszont Msc-t már csak az egyetemek indítanak, mert ez felel meg a régi egyetemi végzettségnek és persze vannak az osztatlan képzések is, mint az orvosi vagy az építész ami alapból csak egyetemen indul, mert egyetemi végzettséget ad. Mondjuk ha csak a Bsc diplomát nézzük akkor is valszeg a munkáltató jobban örül egy BME-n végzett informatikusnak, mint aki a GDF-ről jön.
2015. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Látom, sok itt a főiskolás, akiknek nem tetszett az első válaszom. :D
2015. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1#3: a válaszoddal nem az a baj, hogy egyetem vs főiskola, hanem, hogy idejétmúlt


(nekem is főiskolám van, nem mostanában szereztem, és ennek ellenére egyetértek azzal amit írtál, mert az én időmben is még így volt, de ez a mérnök-üzemmérnök, gyakorlat-elmélet, irodalom kutatás-új felfedezés a diplománál, etc kérdéskör a bolognai rendszerrel alaposan megváltozott, már nem ez mozgatja a rendszert).

2015. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah, és a válaszod a régi rendszerben sem volt tökéletes, mert a főiskola min. 3 év, az egyetem pedig min 4 év volt, tehát simán léteztek 4 éves főiskolák és 4 éves egyetemek, szóval akad benne pontatlanság is ;)
2015. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Viszont az én válaszom korrekt volt (2.) és az se tetszett mindnekinek :D
2015. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a neves vs kevésbé neves főiskola páros volt a casus belli nálad ;)


(ami egyébként szintén megér egy misét, de pályakezdőknél teljesen igazad van, 5-6 év munkatapasztalat után meg már mindegy).

2015. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy HA csak a diplomát nézzük és valszeg számít :D
2015. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A főiskola mindenképpen alacsonyabb szintű képzést ad.
2015. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!