Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar érettségi szövegalkot...

A magyar érettségi szövegalkotás részében mit érdemes választani?

Figyelt kérdés
Félek a szövegalkotástól, nem nagyon megy nekem ez a verselemzés meg egyéb ilyen dolgok. Teljesen reálos vagyok, a matekot, meg az infót kenem vágom, de ez a magyar... A szövegértés megy kb. 30/40 pontra, azzal nincs gond, de én a fogalmazáshoz teljesen hülye vagyok. Mi az amit érdemes lenne nekem választani, amiről a legkönnyebben lehet írni?

2015. máj. 2. 20:59
 1/7 anonim válasza:
100%
Kreatívan rizsázz...
2015. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik magyar tanár azt mondta, hogy aki teljesen analfabéta irodalomból válassza a novellaelemzést. Írja le miről szól meg valami hablatyot és az kb 60%.
2015. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Novellaelemzés. A rizsázással nagyon rá lehet faragni.
2015. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) És a novellaelemzésbe miket írjak? Gondolok itt pl. a szereplők jellemzésére, meg ilyenek. Miket lehet még beleírni?
2015. máj. 2. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a novellaelemzés a legkönnyebb. Talán még a verselemzés, bár nekem az sosem ment olyan jól.

Ezekre figyelj! Mindenképpen az alapján írd meg az esszét, amire a feladat felszólít! Rizsázni nem érdemes, nem terjedelmet pontoznak, hanem azt, hogy minél több konkrétum legyen a dolgozatban. A legalapvetőbb dolgokat is említsd meg, mert arra is kaphatsz pontot. Olyan ez, mint egy matekpéldánál sem elég az, ha csak a végeredményt írod le, kellenek a részletek is. A bevezetésben írj egy tételmondatot, ami lényegében megfogalmazza az egész dolgozatod tartalmát, ez fejted ki bővebben a tárgyalásban. Ebben a részben pedig amilyen szempont csak eszedbe jut, kielemzed a művet. A befejezésben pedig értékeled a művet a megadott szempont alapjàn, esetleg tanulságot vonsz le.

Írd be googlebe, hogy novellaelemzési szempontok, próbálj megjegyezni párat, így menni fog. :)

2015. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mű cselekményéről is általában oldalakat lehet írni, hogy az egyes szereplők mit miért tettek, annak milyen következményei lettek, a tetteik a személyiségükre voltak visszavezethetők vagy külső hatásra tették, amit tettek
2015. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én levagyok döbbenve. Az utolsó egy év magyarórái leginkább arról is kéne szóljanak, hogy az embereket megtanítják az elemzési típusokra, illetve vers és novella elemzésre. Tehát neked az érettségi előtt 1 nappal kenni vágni kéne, hogy mit írunk bele egy vers, novella vagy akármilyen elemzésbe.

Én meg már legalább a 20. ilyen kérdést olvasom itt. Persze ha nem tanították meg nektek ezeket, akkor elnézést, de ha te nem tanultad meg akkor ez egy csöppet ciki.

Én nem olyan iskolába, ahol nagy volt követelmény, de azért az érettségire tisztességesen felkészítettek és azt komolyan is vették.


Azt válaszd, amiről a legtöbbet fogod tudni írni. Aki meg azt írta, hogy írd le miről szól, hülyeséget mond. Senkit nem fog érdekelni miről szól, és komoly pontlevonások járnak érte. Lehet van olyan iskola, ahol a tanár elsunnyogja és bárkinek bármit elfogad, de ilyet akkor se lehet. Érdemes elolvasni a magyar érettségi követelményeket, fent van valamelyik hivatalos oldalon.


Egyébként bármit leírhatsz, ami eszedbe jut és mondjuk alá tudod támasztani pl. szövegből vett idézetekkel.

Ja, és szerintem nagyon gyorsan nézd át, hogy mit írunk a bevezetésbe, tárgyalásba és befejezésbe.

Azt is nézd meg mi kell benne legyen egy novella és vers elemzésben. Az internet tele van ilyen segédletekkel. Ha ezeket tudod, teljesen mindegy mit választasz, valamit biztos fogsz tudni írni. Másrészt sok időd lesz, és ahogy egyre jobban dolgozol rajta, sok minden eszedbe fog jutni, amit beleírhatsz.

2015. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!