Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Töri írásbelire mit ajánlotok?

Töri írásbelire mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nem szégyenlem, nem az erősségem, sosem érdekelt.

Mit ajánlotok így egy nappal előtte, amivel legalább szóbelizni elmehetek és magolásra hagyatkozva talán összeszedem a kettest?

Előre is köszi!



2015. máj. 5. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Piros mozaikos atlasz és kb garantált a 60%. (Persze ha tudsz atlaszt használni) A többivel kb 30% elérhető 0tudás és alapműveltség nélkül
2015. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De a legtöbb kérdés műveltség alapú.


Előző voltam.

2015. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Barna és kék fedőlapos Cartograph atlaszom van, a barnát ma kölcsönöztem ki. Első ránézésre egy kicsivel több van benne és külön veszi az egyetemes/magyar történelmet, szerintem evvel vágok neki.
2015. máj. 5. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor kezdjed átnézni, hogy mi található benne. Az esszénél meg arra figyelj, hogy tér-idő elhelyezés és összefüggések megállapítása.
2015. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb tényleg műveltség alapú, ahogy az előttem levő hozzászóló írta. Jól kell tudni forrást/táblázatot/diagramot olvasni, sok olyan feladat van.
2015. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nézegetem az atlaszokat, szerintem mindkettőt elviszem, bár nagy eltérések nincsenek, szinte ugyanazok.

Azt a fejembe véstem, hogy az esszét (ha tudom) tér- és időbeli elhelyezéssel kezdem. Ha használható a forrás, talán tudok is írni pár sort, csak nehogy az legyen hogy kapok egy képet, rajta egy babafejjel és írjak a az ipari forradalomról.

Forrásokra hagyatkozom, azért nem buktam meg egyszer sem, mert azokkal tudtam a dogában is írni legalább egy kettest.

Csinálgattam előző évi érettségiket, első részben általában összejött annyi pont , hogy mehessek szóbelizni, de az idei érettségiből kiindulva nem tudom hogy képes leszek-e teljesíteni.

2015. máj. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!