Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a központi ponthatár?

Mit jelent a központi ponthatár?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de számomra nem voltak egyértelműek a válaszok. Azt jelenti, hogy legalább annyit el kell érni, de az egyes egyetemek ennél sokal magasabb ponthatárt is meghatározhatnak? Vagy aki ennyit élért, az bejut? Például eduline-on azt írja, hogy anglisztikára 310 pont a központi ponthatár. De az ELTE képzésén tavaly például 397 volt...

Egyáltalán mi a haszna a központi ponthatárnak?



2015. máj. 6. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A központi ponthatár alá nem süllyedhet a ponthatár. Ennyi a lényege. A haszna az, hogy nem mindenhová szeretnének 280 pontos embereket.
2015. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez olyan, hogy a legtöbb helyen annyi a ponthatár

de ezt egyes helyeken megemelhetik, ha túl sokan jelentkeznek

viszont azoknál előző években is magasabb volt a ponthatár, így lehet rá számítani

2015. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akor lehetséges, hogy 397 pl lejjebb megy idén? Úgy látom ez az első év, hogy az anglisztikán is központi ponthatár van.
2015. máj. 7. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:

A központi ponthatár egy jelzés értékű felvételi határ.

Minőség biztosítás azáltal, hogy nem engednek be a határ alatti tanulókat, így bizonyos feltételezett értelmi- teljesítőképesség meglétével a szak zökkenőmentesebb elvégzését garantálhatják.

A lényege, hogy legalább ennyit kell elérned a bejutáshoz.

DE! Ha nincs megfelelő számú jelentkező az adott szakra, akkor az adott intézmény dönthet úgy, hogy a központi határ alá megy a létszám telítettség eléréséig.

DE! Ha sokan jelentkeznek, akkor felfelé is tolhatják az adott intézmények a határokat, így bár neked meg van mondjuk a határ pontszám + 10 pont, de mivel sokan jelentkeztek, ezért bejutási minimum a határ pontszám + 11 pont, így sajnos nem jutsz be. Így kezd derengeni?

2015. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de a minimum ponthatár meg mondjuk eközött a 310 között olyan nagy minőségbeli különbséget nem látok... Persze vannak 450-es ponthatárok is, de néhány elég nevetséges. Ha ilyen alacsonyra teszik, akkor nem értem mi értelme egyáltalán meghatározni...
2015. máj. 7. 14:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg értem én, csak abban nem vagyok biztos, hogy akkor most mire készüljek... Mert ha a 310-et veszem alapnak akkor van 80 vagy akár 90-nel több pontom van (vagy még több), de ha a 397-et, akkor meg sehol sem vagyok.
2015. máj. 7. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:
A 4-es válasza alapján nem ér semmit se ez a határérték... :D De nézd meg azt is, tavaly mennyien jelentkeztek, és mennyit vettek fel. Lehet azért volt kiugró, mert túl sokan jelentkeztek, és túl sokan jutottak volna be. Sok mindent nem tehetsz már, várnod kell amíg nem lesz meg a hivatalos kiírás. De nyilván törekedni kell a lehető legjobb érettségi pont elérésére. Szerintem ne a 310 legyen amit kitűzöl célnak, 340-380-ra én simán számítanék ezek az adatok alapján.
2015. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezen az egyetemen minden évben a 397-hez hasonló ponthatárok voltak. De központi ponthatár most van itt először.
2015. máj. 18. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A központi ponthatárt nem egy megadott iskolára írják ki, hanem országszerte. Csak mert kiemelkedik az ELTE-s, még lehet, a többi egyetemen/főiskolán volt 260 pont is korábban. Ez inkább rájuk vonatkozik, most nem rakhatják ilyen alacsonyra a határt. Ettől még az ELTE-n maradhat 400 pont körül.
2015. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!