Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK japán szakáról...

ELTE-BTK japán szakáról vélemény (érvek, ellenérvek)?

Figyelt kérdés
A fő- és minor szak is érdekel. ^^

#szak #Japán #ELTE #BTK #keleti nyelvek és kultúra
2015. máj. 8. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Én alapvetően a bölcsész szakokat hülyeségnek tartom. (mert így se tudnak annyian elhelyezkedni mint amennyien elvégzik)


Viszont ha megtanulsz különböző keleti nyelveket (akár japán akár kínai) azzal olyan téren sokra mész, hogy kevesen tudnak és tolmácsként jobban eltudsz helyezkedni mint pl:. angol/német tolmácsként. De ehhez nem feltétlen kell egyetemet végezni.

2015. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy ezekkel el is szeretnék helyezkedni, csak ez az, ami tényleg érdekel, és esetleg a jövőben szívesen foglalkoznék vele. Nyilván az elhelyezkedés lenne a cél, de mint munkát, még nem nagyon tudok semmit elképzelni magamnak. Ezért tanulok egyelőre.

Azért köszönöm a választ, bár igazából az érdekelt volna, hogy konkrétan az adott szakon milyen órák várhatók, stb. ^^

2015. máj. 9. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan nem tudok válaszolni a kérdésedre, de itt van pár blog amit japán szakosok vezetnek. tőlük szerintem kérdezhetsz is, biztos szívesen válaszolnak!

elte-japan.blogspot.hu/

karoli-japan.blogspot.hu/

japanszakon.wordpress.com

2015. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ide jártam. ELTÉn maga a nyelvoktatás nagyon erős, ha rendesen bejársz, akkor használható japán tudással fogsz kijönni. Cserébe szigorúak és könnyű megbukni, úgyhogy mindig arra kell törekedni, hogy a jobbak közé tartozz.

Károli is jó, ott inkább a történelem/társadalomismeret és hasonló nem nyelvi, de japánspecifikus tárgyak nagyon hasznosak.

2015. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 11. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább középfokú (N3) nyelvtudás alatt elég szenvedés, ha nem vagy 0-24-es tanuló. Túlképzés van egyelőre belőle, eltére 40 károlira 120 embert vesznek fel. Durván az emberek 1/4 kap diplomát az adott évfolyamoknak. Ha viszont már tudod a nyelvet akkor nem fognak sok újdonságot mondani, hiszen jó esetben tanultál magadtól is mellette kultúrát. Így csak akkor van értelme, ha el tudsz nyerni egy ösztöndíjat, ehhez viszont alap az n3-n2 nyelvtudás, mivel sok a pályázó. Szóval a te döntésed, viszont ha ezek ellenére is ezt választod akkor csak jó szerencsét és kitartást kívánhatok. :)
2015. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!