Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megismételhetem az érettségit?

Megismételhetem az érettségit?

Figyelt kérdés
Nyelvből tettem előrehozott érettségit és az egyik magnót nem hallottam rendesen hátulról. Ez pedig lerontotta az egészet. Nagyon kellenek a pontok. Megismételhetem valahogy jövőre? Milyen lehetőségeim vannak?

2015. máj. 9. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy szintemelőt teszel, tehát emelt szintűt írsz jövőre, vagy nem mész el most szóbelire, így jövőre újra megpróbálhatod a középszintűt.
2015. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ahhoz kell valami igazolás, hogy miért nem megyek be? És ha nem teszek szóbelit, akkor automatikusan az egészet megismételhetem?(mármint írásbeli, szóbeli)
2015. máj. 9. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be, akkor automatikusan megbuktál, a rendes érettségi idején javítózhatsz. Biztos vagy benne, hogy akkor mindent jól fogsz hallani, minden tökéletes lesz, jó napod lesz az írásbelin és a szóbelin is, és 110%-osan teljesítesz? Tényleg megéri 1-2 pont miatt ilyen helyzetbe hozni magad, amikor még ki sincs javítva az írásbeli? Hidd el, hogy mindenkinek úsznak el pontjai, nemcsak neked.
2015. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egy két pontról van szó :( egy egész feladatról plusz még a többiről és sajnos az orvosira kellenek azok a pontok :/
2015. máj. 9. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kellett volna szólni a tanárnak, amikor nem hallottad. Most már inkább csináld végig, és készülj fel egy szintemelőre, és akkor lesz két eredményed, amiből válogathatsz, meg mellesleg egy nyelvvizsgád, ami úgyis kell a diplomához.
2015. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Azt meg tudod csinálni, hogy nem mész be szóbelire, és akkor megpróbálod jövőre is, de ezt döntsd el akkor, ha már megvan az írásbeli eredmény. De ennek inkább az lehet az előnye, hogy ha bejársz jövőre is idegen nyelv órára,(Annak ellenére, hogy ugye már nem lesz Neked kötelező, és osztályozni sem fognak.), akkor kevésbé fogsz elfelejteni angolul/németül.Igazából én is utolsó előtti évben megcsináltam a németet, aztán nem foglalkoztam vele, és jó sokat felejtettem is azóta.(Persze olvasgathatsz, meg nézhetsz filmeket a sulitól függetlenül is.)Ha csak a felvételi szempontjából nézzük, nem biztos, hogy jobban jársz, ha jövőre is megírod. Ha csak a magnós vizsgarésszel volt gond, akkor az az egész idegen nyelv érettséginek ugye 22%-a az öszpontszámnak, de három pontot csak elértél, úgyhogy mondjuk, hogy elvesztetted az idegen nyelv érettségi 20%-át. Az érettségi átlagra ugye 100 pontot lehet kapni, azaz tantárgyanként 20-at, azaz a magnózás felvételi pontra váltva kb. 4 felvételi pont lehet, már feltéve egyáltalán, hogy nem duplázod a bioszt, meg a fizikát/kémiát, mert akkor értelemszerűen egyáltalán nem számít.(És a 85-90%-os biosz,meg kémia/fizika emelt most durvának tűnik, de semmi ahhoz képest, ami az orvosin vár majd rád, és ha ennyire összehozod, de vidékre inkább elég a 80%(Középszinten ugye annyi kell egyáltalán az ötöshöz.), akkor mindenképp fel fognak venni orvosira, esetleg Pestre kell a 85, de szerintem Neked lesznek rendesen tanulmányi pontjaid a magnózás nélkül is. ) Szóval, ha NEM duplázol, akkor négy pont a magnózás, de azt a négyet valószínűleg hamarabb összeszeded, ha azt az energiát is a bioszra, kémiára szánod, amit arra szánnál, ha jövőre még egyszer megírnád az idegen nyelvet. Szóval döntened Neked kell, de én az általad írtak alapján valószínűleg hagynám a francba a magnózást, ha a többi vizsgarész jó lett, ellenben valamennyit azért foglalkoznék azzal a nyelvvel jövőre is(Meg az egyetem alatt is.), vagy megfigyelőként azért beülnék az órára annak ellenére, hogy nem kötelező, és/vagy azért passzióból olvasgatnék/hallgatnék néha valamit azon a nyelven, mert a nyelvet el lehet felejteni...
2015. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Legelőre kellett volna ülni. :D
2015. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de illene megoldani, hogy hátul is normálisan hallatszódjon. Egyébként az angol hallott szöveg értésével már volt is botrány valamelyik évben...
2015. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bárhogy oldják meg, akkor sem lesz ugyanolyan hátul,mint elől...a legjobb lenne fejhallgatóval de hát arra ugye nincs pénz :(
2015. jún. 3. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!