Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél csak a pontszámot...

Felvételinél csak a pontszámot nézik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van egy rossz év végi jegyem de pl van egy kiváló érettségim belőle. Van félnivalóm? 17/F

2015. máj. 9. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi pontszámot nézik. Abba hat tantárgyból (magyar irodalom és nyelvtan, történelem, matematika, egy idegen nyelv meg egy szabadon választott) az utolsó két év végi jegyed számít bele, kivéve ha az érettségi pontjaidat duplázod, mert ez esetben csak a két érettségid és a többlet pontjaid számítanak.
2015. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a pontszámot nézik. Én pl magyarból kettessel mentem át mind évvégén mind érettségin, de le se szarták mert mérnöknek mentem, ott meg nem fontos az igeragozás elméletének ismerete
2015. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(((Illetve a felvételi pontszámon kívül még kérhetik, hogy menj el valamilyen alkalmassági vizsgára, meg ilyenek, de az már az év végi jegyeidtől független. Szóval nem feltétlenül „csak a pontszámot nézik”.)))
2015. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: ha matekkal lett volna ez a helyzet, akkor talán probléma lett volna?
2015. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felvételinél nem(már ha egy kettes matekkal elég pontom lett volna), de első szemeszter után kiperegtem volna mint sokan nálunk.

De természetesen csak egy "véglettel" próbáltam érzékeltetni, hogy mennyire nem érdekli őket

2015. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat....a pont meglenne számítások alapján.Csak ugye az a tárgy viszonylag fontos. Én hibám is persze de ez a tanár.....
2015. máj. 9. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!