Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A legtöbb egyetem ilyen, vagy...

A legtöbb egyetem ilyen, vagy csak nálunk van így, hogy egyszerűen nem létezik információáramlás?

Figyelt kérdés

Nálunk a hallgató szinte minden fontos információt csak az utolsó pillanatban kap meg, azt is másodkézből.

Ha nem vagy a tanár kedvence, akkor jó, ha a fizetős pótlás idejére téged is értesítenek, hogy pontosan hogyan is kellett volna megcsinálni a beadandót.

Ha mondanak is valamit, akkor meg azon kapod magad, hogy a határidő előtt egy nappal (jobb esetben) küldenek egy e-mail-t (amire nem válaszolnak) amiben meg már teljesen mást kérnek számon.


Ez normális?



2015. máj. 11. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem normális vagy nem normális kérdése, szabályok vannak rá.


Az oktatónak a félév első óráján kötelessége ismertetni a követelményeket. Jövő félév elején figyelmeztessétek azt az oktatót, aki ezt elmulasztja. Ha a figyelmeztetés ellenére sem rögzíti előre a feltételeket, akkor szóljatok a felettesének (tanszékvezető) vagy a HÖK-nek.


Ha félév közben a feladattal kapcsolatban kérdés merül fel, azzal nektek kell az oktatót megkeresni. A "nem volt egyértelmű, hogy mi a feladat" szöveg csak akkor állja meg a helyét, ha megpróbáltátok a pontos feladatot félév közben tisztázni az oktatóval, de ő erre nem volt hajlandó. Ezt ismét azonnal jelezni kell a felettesénél vagy a HÖK-nél. De ennek nem lenne szabad félév végén kiderülnie.


Ha félév során változtat a követelményeken, az szabálytalan - ez esetben ismét a fent említett fórumokhoz lehet fordulni.

2015. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írja. ELVILEG. Viszont sajnos én is találkoztam ezzel, nálunk ugyan ez ment BSc. Zh előtti héten találták ki, hogy mikor lesz, megváltozott a követelmény (többször is egy félév alatt). Ez egyáltalán nem normális, és ha vagytok elegen, tényleg a HÖK-höz kell fordulni. Viszont vigyázz, mert nálunk akárhányszor megpróbálta ezt valaki, az oktatók besértődtek, halálra szivattak mindenkit, aztán az évfolyam is besértődött arra, aki tenni próbált az elején valamit. Az egyetlen tanácsom, hogy ha tudsz, akkor menekülj arról a helyről. Egy normális helyen nem ilyen a hozzáállása az embereknek. Ha a tanárok ezt megengedhetik maguknak, akkor az egész intézmény úgy el van b*szva, hogy csak na. Tudod, fejétől bűzlik a hal...
2015. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!