Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az, hogy 21 éves korig tanulha...

Az, hogy 21 éves korig tanulhatok nappali tagozaton, azt jelenti, hogy 21 éves koromig beiratkozhatok középiskolába?

Figyelt kérdés
Év elején nagy hibát követtem el, mert átmentem egy szakközépből egy szakiskolába. Megbántam, és szeretnék visszamenni. Lehetséges ez? Ezt az évet már ígyis-úgyis elveszítettem, nem akarok többet, de nem akarom ezt a szakmát tanulni.:/

2015. máj. 12. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nincs ilyen. 70 évesen is beiratkozhatsz bármilyen nappali képzésre, kivéve ha OKJ, és megvan szabva a korhatár. De ritka az olyan.
2015. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt meg hogy visszamehetsz-e...hát erről inkább ott érdeklődj.


Egyik ismerősöm is azért ismételt 1 évet, mert szakközépből ment szakközépbe év végén, viszont 1 év kimaradás a szaktantárgyból már nagy veszteség.


Te viszont így 2 évet buknál, mert a mostani szakiskolás, és az elmúlt szakközép, kivéve, ha beleszámítják, hogy te korábban oda jártál.

Szóval efelől inkább ott érdeklődj.

2015. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Nincs ilyen. 70 évesen is beiratkozhatsz bármilyen nappali képzésre"


De van. 21 éves kora után csak felnőttképzésre iratkozhat be. Sőt, betöltött 21 év után új tanévet is csak felnőttképzésben kezdhet. Ez alól a szakiskolai képzés képez kivételt akkor, ha 21 éves kora előtt beiratkozott, és megszakítás és évismétlés nélkül végzi a képzést valaki. (pl. érettségi után szakmát tanul)

2015. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: akármire iratkozik be, meg akárhogy hívod, nappali tagozatos jogviszonya lesz
2015. máj. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te nagyon kötöd az ebet a karóhoz, amikor egy hozzáértővel vitatkozol. 21 éves kora után csak felnőttképzésbe iratkozhat be, amit meg esti és levelező tagozaton folytatnak, nem nappalin, akárhogy akármizel.
2015. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"2013 szeptember 1-től a korábbi 22 helyett 21 éves korig lehet INGYEN nappali tagozatos OKJ-s képzésre beiratkozni.

Ez azt jelenti, hogy új tanévet abban az évben kezdhet egy diák utoljára TÁMOGATOTT formában, amely naptári évben a 20. életévét tölti be."


"Első szakképesítés 21 éves kor felett ingyenesen, csak esti és levelező tagozaton szerezhető."


Vagyis 21 éves kor felett 2. szakképesítés fizetős formában nappali tagozaton bármikor lehetséges.

2015. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!