Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságos beszámítani az év...

Igazságos beszámítani az év végi jegyket is?

Figyelt kérdés

Szerintem a pontszámítás alapják kizárólag az érettséginek kellene képeznie, a "tanulmányi pontokat" is kizárólag az érettségiből kéne számolni, úgy, hogy az a 100 pont, ami jelenleg az év végi jegyekre jár, az az érettségi jegyátlag hússzorosára járna.(A másik 100 pont továbbra is a százalékátlagból lenne.) A következő érveim vannak:



-Nem csak középiskolák, hanem még iskolán belül tanárok közt is nagy különbségek lehetnek, így a középiskolai jegyek nem alkalmasak objektív összehasonlításra.


-Az év végi jegyek nem javíthatók, márpedig nem szeretnék olyan elemeket a felvételi rendszerbe, amit csak egyszer lehet megszerezni.


-A tanulmányi pontok számításának célja, hogy jutalmazza, ha valaki az adott szak szempontjából nem kiemelt tárgyakat is komolyan vesz, így viszont ha valaki 11-ben rosszul tanult, az már szinte biztosan duplázni fog, így 12-ben már nem lesz érdeke komolyan venni a többi tárgyat, ami a céllal ellentétes.


Vélemény? Légyszi írjátok, hogy mikor érettségizetetek, vagy fogtok éretségizni. (Esetleg lehetne még olyan megoldás, hogy továbbra is számítanak az év végi jegyek, azzal a megkötéssel, hogy ha valamely tárgyból az érettségi eredménye jobb, mint az utolsó két év átlaga, akkor az érettségi jegy kétszerese számít az adott tárgyból, így ki lehetne javítani, de azon is segítene a rendszer, aki végig jól tanult, de az érettségin rossz formában volt.)


2015. máj. 12. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

12.ben talán az... egyébként én és egy volt osztálytársam újra kell hogy érettségizzünk, neki 165 vitt pontja lesz nekem 135


de egyébként szinte egyforma érettségiket írtunk, de csak egy tárgyból kell újra

2015. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"12.ben talán az..."


Régebben tudtommal úgy volt, hogy néhány évig vették csak figyelembe, utána csak duplázni lehetett. Egyébként én 2011-ben érettségiztem, és lényegesen jobb lett az érettségim, mint az év végi jegyek átlaga az érettségi tárgyakból...

2015. máj. 12. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, hogy olyan erős suliba járjon, ahol mondjuk magántanár nélkül esélye van nyelvvizsgára vagy emelt érettségire.

Egy szakközepesnek ez szinte lehetetlen, ellenben ők általában kisebb teljesítményre kapnak jó jegyet év végén. CSerébe szerényebb az érettségie redményük és a többletpontjuk.

Egy durva gimiben megszakadsz a jó jegyért, viszont jó eséllyel jobb lesz az érettségi eredményed.

A kettő kb kiegyenlíti egymást...


95-ben érettségiztem... és hidd el, a mostani rendszer jobb. Én pl ha most felvételiznék, nagy hátrányban lennék azokkal az osztálytársaimmal szemben, akik akkor sima fizikát írtak, és négyes lett nekik, mert a közös írásbeli sokkal nehezebb volt (mint most az emelt, kb), a ponthatárok meg azonosak... Nekem hármas lett az érettségim, jóval nagyobb tudással, mint nekik... most ezt átszámolják százalékra, abszolút hátrányból indulok.

2015. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az utolsóval abban, hogy így igazságos. Felvételinél a tudás számítson, és ne az, hogy jajj szegény gyerek sz*r iskolába járt, nem tud semmit, de jó jegyei vannak, hagy legyen már sok pontja. Ez, ha csak ilyen számítási mód lenne, nagyon nagyon igazságtalan lenne, és senkinek nem érné meg erős iskolába menni és tanulni. Szerintem jó így, hogy van lehetőség duplázásra. Egyébként a jobb helyeken, akik duplázni akarnak, azok már 11-ben sem tanulják igazán azokat a tárgyakat, ami nem kell nekik a felvételihez... Ez tényleg nem túl jó így, de ha valaki kémia vagy matek zseni, és tudja, hogy azzal fog elhelyezkedni, akkor minek szenvedjen a többivel (azon kívül, hogy nyilván leérettségizik belőle).
2015. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az lenne a jó megoldás, ha a tanulmányi pont is csak az érettségiből számítódna. Így objektív is lenne, ugyanakkor megérné a többi tárgyat is tanulni, főleg, hogy az erősebb gimikben az érettségi jegyek jobbk szoktak lenni az év végieknél, tehát 200 pont lenne továbbra is a két kiemelt tárgy, de számítana az öt tantárgy is, a másik 200 pontért, de csak az érettségi, 100 pont lenne az érettsgéiJEGYátlag, és 100 a SZÁZALÉKátlag. Gaykorlatilag az eddig az évvégire kapott 100 pontot cserélném le érettségi jegyátlag 100 pontra(Az érettsáégi jegyátlag 20-szorosára.)Mivel ebből könnyebb is magas pontot szerezni, mint az évvégiből,az eddginél jobban megérné tanulni a többi tárgyat is, de aki nagyon két tárgyra van rákattanva, annak meglenne a lehetőség a duplázásra is.
2015. máj. 14. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!