Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn hogy lehet elvégezni...

Levelezőn hogy lehet elvégezni a pénzügy és számvitel alapszakot?

Figyelt kérdés
Ne sértődjenek meg a jogászok, de pl jogon érthető a levelező képzés. Van egy csomó anyag, rengeteget kell tanulni. Azt egyedül is lehet, csak fenék kell hozzá. Az összefüggéseket, meg a megértendő dolgokat pedig elmagyarázzák a kétheti konzultáción a tömbösített órákon. Nem nézem le a jogászokat, ne forgassátok ki a szavaimat, csak ott valahol érthető, hogy tanulni kell ezerrel. De pénzügy számvitelen van egy csomó matek, gazdaságtan stb.... azokat hogy lehet otthon, egyedül megtanulni? Komoly matematikai összefüggéseket, műveleteket stb...?

2015. máj. 13. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez (ahogy minden más is) emberfüggő, de általánosságban véve egy átlag ember magától nem fogja megtanulni azt a szintű matekot amit megkövetelnek. Megoldás lehet egy jó magántanár aki elmagyarázza a dolgokat.
2015. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TamásTóth ***** válasza:

Mint, ahogyan az elöttem iró is írta, magántanár egyrészt.


Másrészt a tömbösített órákon is jól elmagyarázzák az anyagot, ha ott vagy és figyelsz végig, ami nem egyszerű, mert van, hogy reggel 8-tól bent vagy este 7-ig akkor a saját jegyzetedből is meglehet tanulni ezeket.


Meg persze ott van az is, hogy nem árt, ha emelt matek érettségivel megy az ember pénzügy/számvitelre és akkor a matekos dolgokat is könyebben tudja venni.


(Én levelező mester pénzügyre járok most és nem annyira megeröltető és az anyag is tanulható, mivel bejárok és figyelek az órákon) Persze ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy alapon én pénzügyből írtam a szakdolgozatomat igy sok minden csak ismétlés nekem. (Alapra nappalira jártam gazdálkodási és menedzsmentre és pénzügyre szakosodtam)

2015. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekel a képzés, ugye azért is kérdeztem. Az nekem alap, hogy emelt matekot megcsinálom, ha belevágok.
2015. máj. 13. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!