Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez milyen felkészítés?

Ez milyen felkészítés?

Figyelt kérdés
Pénteken teszek előrehozott érettségit informatikából.Kellett választani még tavaly fakultációt.Én töri-infót választottam.Informatika fakultációra járok,de eddig alig csináltunk valamit.Az órák 99%-a abból állt,hogy beült a tanár,mi meg ültünk a gép elött és Facebookoztunk.Csak a sharepointot gyakoroltuk kb.3 alkalommal meg adott 20 tételt,hogy meg kell tanulni.Most hétfőn meg mondta,hogy mire lehet számítani az érettségiben.De ezeket nem gyakoroltuk.Most itthon kell gyakorolnom az internet segítségével és magamtól kell rájönnöm,hogy mi hogy van pl.az Excelben.Max amit általánosban tanultunk arra tudok építeni.

2015. máj. 13. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
ÉS neked minek kell előrehozottat tenni? Talán jövőre a tanár is komolyabban veszi. Most külön neked nem tartja máshogy a fakultációkat.
2015. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Már elnézést, de mi az, hogy "minek neked előrehozott érettségit csinálni"?? Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ő miért ment el előrehozottra. Én is előrehozottazok idén, infóból, és egy nyelvből, és seenki nem kérdezett tőlem ilyet. Mellesleg nagyon megéri, nálunk 10.-ig van infó, tehát jobban bennem vannak még a tanultak. Jövőre kevesebb tanulás, és ha elrontanám, mehetek emeltre, vagy más tantárgyból.

A fakultáción pedig nem egyedül van, és a tanár nem az ő kedvéért tart/nem tart rendesen órát.

Kedves kérdező, valóbaan igazad van, ez nem nevezhető felkészítésnek, a tanár mindenképpen hibás, mivel nem végzi a munkáját. Viszont ha nem haragszol, ti is gondolkodhattatok volna korábban, mostmár nem tudsz seemmit kezdeni, ahogy felkészülni sem. Persze, élvezetesebb facebookozni, mint excelezni (báár....), de ezért felesleges plusz x órát a suliban lenni, és szólhattatok volna az igazgatónak/titkárnak, vagy a tanárnak és orvosolhattátok volna a problémát. Szóval sajnos ti is hibásak vagytok a történetben. Viszont sok sikert neked, remélem mindezek ellenére jól fog sikerülni.

2015. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: aki olyan okosnak gondolja magát, hogy korábban is le tud érettségizni, az ne várja, hogy akkor most körülugrálják, és kedvéért változtassanak a fakultáció tematikáján. Készüljön fel magától. Mert azért azt senki se gondolhatja, hogy 12.-ben is majd ugyanígy tartja a fakuétációkat a tanár.
2015. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Németből is tettek előrehozottat,abból rendesen felkészítette őket a tanár.Kaptak pluszfeladatot,többet gyakoroltak.Meg,ha nem is foglalkoznak velünk külön,akkor is abból kelll állnia egy fakultációnak,hogy 1 órán keresztül ülönk a gép elött és nem csinálunk semmit?Nincs is értelme bemenni.
2015. máj. 14. 18:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem,hogy fogunk még gyakorolni,de valamiért az utolsó 3 fakultáció elmaradt.Azt sem tudom,hogy kell lekérdezést csinálni az Accessben.
2015. máj. 14. 18:52
 6/7 anonim válasza:

#3 Semmi jelentosege, hogy 11.ben vagy 12.ben csinalja. Gondold vegig, amit irtal. A fakultacio az erettsegire valo felkeszulesrol szol, a tanar plusz penzt kap erte, fuggetlenul attol hog xy 11.esen erettsegizik, vagy nem. Mellesleg a legtobb helyen egyben van a fakultacio, mivel nem sok 11es megy elorehozottra. Aki meg nem akar erettsegizni, mit csinal fakton? a tanarnak kotelessege tanitani.

Kerdezo, a mai erettsegin voltal ugy, hogy egy lekerdezest se tudsz megcsinalni? :o

2015. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen.

Egyedül a sharepointot gyakoroltuk,az ment a legjobban.Az meg pont nem volt az érettségiben.

De a Wordot jól megcsináltam,a PowerPiontot is,az excelből is amit tudtam,megcsináltam.Talán lesz egy 3-as.A szóbelit meg alaposan megtanulom.

Egyébént ez a tanár másban sem segít sokat.Ő az osztályfőnökünk.Matekot tanít általánosban,már többször megkértem dolgozat elött,hogy segítsen matekból.Mondta,hogy x időpontban mehetek.Odamentem,erre meg nem volt otthon.Ez már többször előfordult.Az osztálytársamnak még a busza is elment,mert őt sem engedte be.

2015. máj. 19. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!