Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségiknek miért...

A szóbeli érettségiknek miért nincs meghatározott időpontja már most?

Figyelt kérdés
A matekot leszámítva nem fix lesz a szóbelizők száma, szóval miért nem írják ki már most, melyik nap melyik lesz? Remélem, akik még a 12%-ot sem érik el, nincsenek annyian, hogy jelentősen befolyásolja a szóbeli menetét. Persze tök mindegy, majd megtudjuk időben, csak érdekel, ezt miért nem írják ki úgy fixre, mint az írásbelik esetében.
2015. máj. 18. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán kérdezd meg az osztályfőnököd, hogy ez miért van, mivel az iskola határozza meg, hogy te mikor fogsz menni.
2015. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű szóbelik időpontja már egy jó ideje fix.


A középszintűeké pedig nagyjából kitalálható. Az iskolának, (ahol szóbelizni fogsz), már közölnie kellett a szóbeli vizsga időintervallumát. Nálunk speciel június 22 és 24 között lesznek. Azok fognak hamarabb sorra kerülni, akiknek több szóbeli vizsgát kell tenni (mint például én - 3 tantárgy - de vannak olyanok, akik ötből szóbeliznek, azaz ők is az első napon kerülnek sorra). Akik már tavaly előrehozták például a nyelvi érettségit, azok valószínűleg később kerülnek sorra. Egyik osztálytársamnak, csak magyarból kell szóbeliznie középszinten, így ő nagy valószínűséggel az utolsó nap fog sorra kerülni.

Persze ahány iskola, annyi szokás. De azt tudom, hogy a legtöbb iskolában így csinálják.

2015. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nem minden esetben igaz, mivel a mi sulinkban meg pont az került előre, akinek kevesebb a szóbelije.

Ez ISKOLAFÜGGŐ.

2015. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezért is próbáltam úgy fogalmazni, hogy nem csak az a variáció létezik, ami a mi sulinkban. Kedves Kérdező, azt javaslom, hogy kérdezősködj (tanáraidtól, elballagottaktól), hogy nálatok, hogy szokott ez lezajlani. Gondolom idén sem lesz másképp.

Szép napot! :)

2015. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek alapján még mindig nem értem, mi indokolja, hogy nincs már fél évvel korábban kiírva minden szóbeli időpontja. Az nem érdekel most, hogy pont melyik nap lesz, meg az én sulimban hogy szokott lenni, általában milyen sorrendben vannak. Engem az érdekel, mi az oka annak, hogy nincs ez is központosítva, hogy szükséges, ami miatt az iskolák maguk határozzák meg. Az, hogy ki hány tárgyból érettségizik, nem jelent semmit se, mert az írásbeli és a szóbeli összekapcsolódik, ha valakinek több vagy kevesebb szóbelije lesz, akkor az írásbelivel is így lesz. Márpedig az írásbelinek fixen kitűzött időpontja van, ott meg tudták oldani, akkor mi az oka, hogy szóbelinél nem így van? Itt is ki tudják jelölni, hogy egyik napon magyarból szóbeliznek a diákok, másik napon kémia, délután 2-től földrajz, stb.
2015. máj. 18. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem napokra van osztva, egyszerre szóbelizel le mindenből.. Hol élsz? Ezt egy napon tudod le, kiscsillag.
2015. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól van akkor, ezt nem tudtam. Tavaly volt csak egy szóbelim infóból.
2015. máj. 18. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!