Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben csökkenhet a...

Ebben az esetben csökkenhet a ponthatár?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyre jelentkeztem ahol 402 volt a ponthatár tavaly, idén viszont először központi ponthatárt vezettek be erre a szakra is, ami a 300-hoz van közel. Ilyen esetben szerintetek csökkenhet a ponthatár az egyetemen a tavalyihoz képest? Vagy ha nem, akkor mi értelme volt ilyen alacsony központit megszabni?

2015. máj. 18. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz sokkal alacsonyabb.
2015. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem mi értelme volt megszabni egy ilyen ponthatárt, hisz láthatóan semmi köze a valóshoz. Vagy miért nem rakták magasabbra...?
2015. máj. 18. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:

ez a jelentkezők számától és pontjaitól függ. lehet tavaly azért volt 402 mert a felvételi tantárgyból nagyon könnyű volt az érettségi . passz nem tudhatjuk

egyébként azt is eltudom képzelni, hogy valamit benéztél és erre a szakra van az a 300pont körüli minimumpont. és ugye több egyetemen mások lehetnek a pontok, akár 100pont eltérés is lehet 2 egyetem ugyanazon szakja között..szóval kérdés hogy a ponthatár amit olvastál az hova vonatkozik? csak a ti egyetemetekre?

2015. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A központi ponthatár a szakra vonatkozik, bármelyik egyetemen is indul. Egyébként még kevesebb értelme lenne.
2015. máj. 18. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos azért húzták ott meg, mert volt olyan egyetem/egyetemek, ahol ennek a szaknak alacsonyabb volt a ponthatára.
2015. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, talán egy egyetemre emlékszem ami 310 alatt volt, de az sem biztos. Még a gyengébbek is ilyen 360 körül voltak.
2015. máj. 21. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:
ha tavaly 402 volt akkor idén is hasonlóra számíts, inkább mindig arra, hogy magasabb lesz, így nem érhet csalódás. de egyébként érdemes megnézned idén hányan jelentkeztek, hányan elsőhelyen stb..
2015. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én is erre gondoltam, csak akkor ez a központi ponthatár értelmetlen szerintem, vagy legalábbis én nem találtam olyan helyet ahol pontosan elmagyarázzák, hogy mit jelent. De az lehetséges, hogy a többi jelentkező is látta ezt az új központi ponthatárt és emiatt nem törte magát annyira az érettségin mintha 402 pontot kéne elérnie, és emiatt mégis lejjebb megy egy kicsit?
2015. máj. 21. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:
ahol eddig 400 volt a ponthatár ott most is annak a környékén fog mozogni, függetlenül a központi határtól, és szerintem ezt az oda felvételizők is gondolják, hogy amiatt, h központilag ott húztak egy határt, attól nem fog annyira le is csökkenni, maximum ha sokkal kevesebben jelentkeztek mint tavaly, vagy sokkal gyengébb tanulók, de ezt sajnos kétlem.
2015. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!