Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kodolányi Főiskola valóban...

A Kodolányi Főiskola valóban annyira rossz, mint a híre?

Figyelt kérdés

Rengetegen szidják, nem tudom, ők odajártak-e.


Azt viszont már tavaly észrevettem, hogy egyre kevesebben jelentkeznek oda, és egyre több tanár hagyja ott az iskolát.


Ha jól láttam, vannak olyan szakok, ahol 90%-kal csökkent a jelentkezők száma? Annyi az iskolának?


Jó lenne, ha olyanok is írnának, akik oda jártak.



2015. máj. 18. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
sose volt az a nagy dobás a bkf zskf kodó edutus, addig volt úgymond létjogosultságuk, amíg állami helyet lehetett szerezni ha valaki nem kerül be a BGF-re, a költséges képzésnek meg nem alternatívája, mert minimumpontos a BGF is
2015. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Érdeklődő!

Bizonyára nem új információ számodra, hogy néhány szak kivételével mindenhol kötelezővé tették az emelt szintű érettségit, valamint a ponthatárokat is nagymértékben felemelték. A Kodolányin, mivel magán főiskola, nincsenek államilag támogatott képzések, ezért alacsonyabbak valamennyivel a ponthatárok.

A hallgatók száma valóban csökkent, de nem csak nálunk, egyes szakokon országszerte kevesebb hallgató van, mint az elmúlt években.

Az oktatókat illetően, vannak, akik ott hagyták az iskolát, de nagy részük nyugdíjba ment, vagy más területen (nem tanári pálya) folytatják tovább. Ettől függetlenül nagyon színvonalas oktatók vannak a főiskolán, akik próbálnak minél több tudást átadni nekünk, olyan minőségben, hogy azt a munka világában is hasznosítani tudjuk majd.

Nincs "annyi az iskolának", az új képzési modellnek köszönhetően pedig teljesen átalakult a suli, még gyakorlatiasabb lett az oktatás, erről főleg az első éves hallgatók tudnak mesélni.


Sajnos vannak olyanok, aki anélkül kritizálnak egy intézményt, hogy ismernék, belelátnának az ott folyó előadásokba, szemináriumokba és a rengeteg munkába, amit az oktatók tesznek a hallgatókért.


Én két éve vagyok a főiskola hallgatója, szívesen válaszolok, ha kíváncsi vagy bármire a Kodolányival kapcsolatban. :)

2015. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 2/2


kérdésem az lenne. Először is: milyen szakra jársz?


Mikor alakult át a suli és mi változott?


Pár éve még biztosan voltak államilag finanszírozott helyek, mert tudok olyan emberről, aki ott tanult,

és nem volt költségtérítésesen.


a tandíj nekem elég soknak tűnik :S


"Sajnos vannak olyanok, aki anélkül kritizálnak egy intézményt, hogy ismernék, belelátnának az ott folyó előadásokba, szemináriumokba és a rengeteg munkába, amit az oktatók tesznek a hallgatókért."


az a baj, hogy elég sok fórumot megnéztem, még az ott végzettek nagy része sincs jó véleménnyel az iskoláról...

2015. máj. 21. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!