Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Attól, hogy szemüveges vagyok...

Attól, hogy szemüveges vagyok felvehetnek a ZMNE-re, vagy az RTF-re?

Figyelt kérdés
Ha valaki szemüveges az nem lehet rendőr vagy katona? (A szemészeti alk. vizsga miatt gondolom, hogy nem.)
2010. febr. 26. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
De lehet, simán.
2010. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem minden szakra. Pl. ahová én jelentkeztem (katonai vezető) ott kizáró ok a szemüveg.
2010. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi én is ettől tartottam...
2010. febr. 26. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:
De lézeresen már 100%-os biztonsággal műtik a szemet, tehát ha van pénzed a műtétre akkor nem lesz gond, én is úgy műttettem meg.
2010. febr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetnél, de ha van hozzád hasonló képességű, nem szemüveges, akkor úgy is Őt veszik fel és ha téged elutasítanak, akkor pedig úgy sem fogják megmondani, h csak azért utasítottak el, mert szemüveges vagy! Sajnos ez a helyzet!

Egyébként és elvileg függ attól is, hogy milyen mértékben rossz a szemed, gyakorlatilag meg rossz pont a szemüveg, akármennyire is enyhe a látásromlásod.:S

De meg kell próbálni és majd elválik, hogy sikerül-e bejutni, vagy sem! Sok szerencsét!:)

2010. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendőrtisztin csak bűnügyi szakirányon van elvárás, annyi, hogy 0,3-mas látásélességgel kell, hogy rendelkezz. Ez az olvasótábla felső 5 száma (A számosnál 42-től indul).


ZMNE-n katonai vezetői szakon kizáró ok a szemüveg, és műtét esetében a korrekciós dioptriaszám max 3 dioptria lehet. (Ebben viszont nem vagyok teljesen biztos, lehet, hogy picit több és asszem rtf-en is van ilyen határ)


Minden más szakra mehetsz szemüvegesen. Ez a legkisebb gondjuk... Sok agyongyúrt izommacho megy pl fizikai alkalmasságira, nulla állóképességgel és már az elején, a futásnál elvéreznek...

2010. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!