Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PÓTFELVÉTELI! El kell hogy...

PÓTFELVÉTELI! El kell hogy rontsam a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy beadtam a jelentkezésemet alapképzésre és nagy valószínűséggel fel is vennének. De úgy alakult, hogy nem szeretnék már oda menni (magánügy) és helyette pesten a BGF-re szeretnék járni szeptembertől. Ahhoz, hogy tudjak pótfelvételire jelentkezni el kell hogy "rontsam" a felvetelit? Tehát nem töltöm fel az érettségi bizonyítvány, hogy ne vegyenek fel, így lesz esélyem pótfelvétire jelentkezni? Szerintetek? Körülbelül 340-350 pontom lesz. Ezzel lehetséges hogy felvesznek az amúgy 270-280 ponthatárú szakra?(Gondolok itt most a pótfelvételizők pontjainak statisztikájára) Valaki aki járt már így esetleg más sulival akár?


Még egy kérdés! A nemzetközi gazdálkodás, turizmus-vendéglátás és kereskedelem és marketing közt kell döntenem. Valaki aki valamelyik szakon tanul tudna nekem segíteni kicsit? Milyen a szak és hogy melyiket lenne tanácsos választanom. Előre is köszi a válaszokat és légyszi kíméljetek meg a "nemzetközi gazdálkodást válaszd a többi büfészak, mondjuk ez is de ez a legnormalisabb mind közül" hozzászólásoktól! :D


U.i.: Bocsánat ha kicsit érthetetlen és van benne valami hiba. Miután egyszer leirtam 2 oldalt és véletlen kitöröltem, csak ennyit volt kedvem újraírni :D



2015. jún. 2. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Több dolog is megfordult a fejemben olvasás közben, ezeket leírom, a nem bánod.

Konkrétumokat nem írtál, hogy államira vagy költségesre jelentkeztél-e, de ugye tudod, hogy pótfelvételin csak önköltséges képzésre lehet jelentkezni? Az általad említett szakok stabilan 200 ezer forint/félév feletti összegbe kerülnek, megengedheted magadnak/szüleid megengedhetik?

Persze, magánügy miért nem szeretnél mégse oda menni, ahová jelentkeztél, de te magába az intézménybe nem szeretnél, nem az adott szak miatt. A BGF ilyen szempontból miért jobb, ha ott még azt sem tudod, hogy mit szeretnél tanulni? Remélem nem azért, mert oda megy barátod/barátnőd, és akkor együtt lehettek, mert nagy butaság eszerint dönteni.

2015. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, el kell "rontanod", mert ha valahova felvesznek, akkor nem vehetsz részt a pótfelvételin.

Egyébként az első válaszban sok igazság van, amit érdemes átgondolni. (Amit leginkább nem értek, hogy most sincs határozott véleményed, hogy hova mennél, akkor miért vagy határozott, hogy hova nem?)

2015. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos őszintén megvallva az igazság az, hogy tényleg nem tudom mit kéne tanulnom. Ezek a szakok vannak amik érdekelnének.. De más egyáltalán nem. Nem, nem azért szeretnék oda menni mert a barátnőim oda jelentkeztek stb.. Egy ismerősöm se jelentkezett ebbe a suliba. Amúgy Szegedre jelentkeztem és kompletten az egésszel van bajom nem csak az adott szakkal. (Tudom nehéz megérteni de sajnos így alakult, hogy Budapest lenne a legcélszerűbb a számomra)

Tudom, hogy csak önköltségesre vennének fel és tisztában vagyok az egyetem költségeivel az utolsó forintig.


Nem várok senkitől lelki megsegítést, de kérlek ne szóljatok le emiatt, hogy nem tudom 150%osan hogy mi az amit életem végéig csinálni szeretnék... Elég nagy baj ez nekem így is!


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2015. jún. 2. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Épp azért kérdezem, hogy tanácsot tudjak adni.

Ha bizonytalan vagy, az nem gond. Viszont akkor nem kell sürgetni, a pótra se jelentkezz! Hagyj magadnak 1 év gondolkodási időt. Addig is hátha tudsz hasznosat csinálni.

2015. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!