Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matekból 1,85-re megadnátok a...

Matekból 1,85-re megadnátok a kettest, ha alapból 1,9-től adják meg?

Figyelt kérdés

2015. jún. 4. 18:30
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
97%
2,00-s átlag alatt én semmi esetre sem adnám meg a kettest.
2015. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2015. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, de én sem.
2015. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyerek függ lenne nekem.Ha látom rajta az igyekezetet,hogy tényleg próbálkozik,küzd a kettesért,akkor megadnám.De az,aki lusta,nem tesz érte semmit,annak nem.
2015. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

szerintem függ a jegyektől. ha tele van 1essel de valami szorgalmira beszedett egy ötöst, még nem adnám meg

de ha dolgozatokra próbál tanulni, nemcsak üresen adja be a lapokat, hanem valamit összekapar akkor megadnám neki, főleg, hogyha javító tendenciát látok, pl március óta nem volt egyese.ilyesmi

2015. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
95%
Én nem. Ha egy másik tantárgy lenne, mondjuk fizika, akkor talán átengedném, mert tudom, hogy az életben nem fog vele találkozni, ha ennyire nem érdekli. De matekból eszem ágában sem lenne kitenni magam annak, hogy az érettségin is megbukjon. Én 2,00 alatt semmiképp sem adnék kettest.
2015. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
73%

Nem adnám meg a 2-est én sem, semmilyen tárgyból, ha előre bejelentették hogy 1.9 -től lehet megadni. Amúgy ilyenkor a kerekítés szabálya érvényes. 1.85 -öt a kerekítési szabály értelmében 1.8 -ra kell kerekíteni.


Ez persze nem zárja ki javítás lehetőségét. Felelhetsz szóban táblánál, vagy írhatsz javító dolgozatot, így javulhat az átlag.

2015. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy válság van, de az 1,85-öt ne 1,8-ra kerekítsük már, no!
2015. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
83%
nálunk soha nem adták meg senkinek sem 2,00 alatt a 2-est
2015. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%

> „Nem adnám meg a 2-est én sem, semmilyen tárgyból, ha előre bejelentették hogy 1.9 -től lehet megadni. Amúgy ilyenkor a kerekítés szabálya érvényes. 1.85 -öt a kerekítési szabály értelmében 1.8 -ra kell kerekíteni.”

Nincs itt szó semmilyen kerekítésről, az 1,85-öt pedig 1,9-re kerekítik, ahogy már korábban is írták.

Az 1,85 egyszerűen nem éri el az 1,9-et és kész. Ahogy az 1,899999-sem. Most képzeld el, ha egy versenyen a második helyezett teljesítményét kerekítenék az első helyezettére, és mind a ketten első díjat kapnának…


Másrészt ha már részletezzük. Én úgy csinálnám, hogy hülyeségekre nem írok be jegyet, csak a nagydolgozatokra. Akinek van 1-ese (és akinek 2,00 alatt van az átlaga, annak nyilván van), az csak 1-est kaphat. Akinek nincs egyese, ott megnézném az átlagot, és a hozzáállása alapján esetleg eltérnék a szokásos kerekítési szabályoktól. Viszont a diák bármelyik dolgozatokból írhatna javítót egyrészt év közben, nem sokkal a doga után, másrészt év végén, aminek az eredménye felülírja az adott jegyet. (Tehát ha valakinek 3 darab 5-öse és egy 1-ese van, az nálam 1-es.)

2015. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!