Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egészségügyi egyetemre...

Vivi710 kérdése:

Ha egészségügyi egyetemre szeretnék tovább menni muszáj a biosz és az emelt kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Szakközép iskolába járok, most 10. osztályba egészségügyre és új rendszer szerint vagyok, ez azt jelenti, hogy rengeteg ilyen órám van, latintól kezdve pedagógia, diagnosztikuska, anatómia stb. és nekünk ebből kell emelt szintű érettségit tenni. Na nekem ott a probléma, hogy a bioszt megtudnám csinálni de fizika tanárunk az KO, kémiához meg elég suta vagyok és az is elég húzós dolog, hogy egy héten 15 órám szakmai és nekünk gyakorlatunk is van a kórházba. Szóval ha nem érettségizem kémiából semmi esélyem bejutni? Nem feltétlen orvosi karra mennék, meg nem is tudok eligazodni, hogy milyen karok vannak és nincs ilyen ismerősöm.

2015. jún. 9. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n próbálj meg nezelodni:) Amugy megnyugodhatsz, nem mindenhova kell kémia. Általában a biosz a fontos úgy tudom. De ha leirod, hogy nagyjából mi érdekel, megpróbálok segíteni karral/szakkal kapcsolatban is!! :))
2015. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most így próbáltam utána olvasni és azt írták, hogy kettő emelt szintű érettségi. Van az azal ami nekem kötelező és ha még ezt meg csinálnám bioszból az kettő meg angol emelt szintű érettségi 5ösre hajtok és akkor még nyelvvizsga is. De mivel az én korosztályom az első akinek így kell érettségiznie szó sem esik róla a felvin.

Ötletem sincs nagyon, próbáltam keresni, de nem találok ilyen táblázatot a karokról v. bármi. Köszönöm a válaszod :)

2015. jún. 9. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
De hol nezted azt a két emeltet? Meg most meg sajnos nem tudhatjuk tényleg, hogy mi lesz még 2 év múlva. Nekem is sokáig tartott az idei dolgokat felfogni amúgy,ne aggódj:D
2015. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Irhatsz nekem uzenetet is, megprobalhatok segiteni!!
2015. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n menj rá a szakleírások fülre.

Ott válaszd ki az Orvos- és egészségtudomány területet.

Ott elsőre az alapképzések fognak megjelenni:

-Ápolás és betegellátás

-Egészségügyi gondozás és prevenció

-Egészségügyi szervező

-Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus


A bal oldali menüben áttérhetsz az osztatlan mesterképzésekre:

-Általános orvos

-Fogorvos

-Gyógyszerész


Illetve a mesterképzésekre (ez neked csak a távolabbi jövőd szempontjából fontos, ezekre majd egy alapképzés elvégzése után jelentkezhetsz), azokat nem írom le.


Az egyes szakokra kattintva megnézheted miről szólnak, mit tanulsz ott, majd pedig a bal oldali menüre kattintva megtalálod a képzést indító intézményeket.

Ott válaszd ki a neked megfelelőt, amit megcéloznál, kattints rá, és behoz majd egy táblázatot, ott pontosan le vannak írva az elvárások.


Kicsit átláthatatlan lesz talán, de itt az összes ilyen kar:


SOTE (Semmelweis Egyetem):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Debrecen:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Pécs:

[link]

[link]


Szeged:

[link]

[link]

[link]

[link]


Miskolc:

[link]


Széchenyi István Egyetem:

[link]


Szent István Egyetem:

[link]


Remélem tudtam segíteni, de ha valami kérdésed van még, akármivel kapcsolatban, nyugodtan tedd fel itt vagy privátban:)

2015. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ápolás és betegellátás szakra tudsz jelentkezni kémia érettségi nélkül is.
2015. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!