Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem ÁOK karán...

A Debreceni Egyetem ÁOK karán milyen az első féléves órarend?

Figyelt kérdés

általános orvos szak

Ha tudtok linket i küldjetek


Előre is köszönöm!



2015. jún. 14. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha nem is orvosira járnál... :)
2015. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
?
2015. jún. 20. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok linkelni, mert most csak a második féléves van fent a honlapon (aok.unideb.hu), de általánosságban azt lehet mondani, hogy elég vegyes, mivel csoportokba osztják az évfolyamot. Általában reggel 8-tól vannak délelőtt előadások, utána délután gyakorlatok, csoporttól függően. Szóval egyik csoportnak pl. gyakorlata van délután 4-ig, másiknak semmi, harmadiknak csak 4-től 6-ig és hasonlók. Emlékeim szerint minden nap van valami, nincsen szabad nap, néhány csoportot még péntek délutánra is beosztanak valamire. Az órarend kb. teljesen fix, nem te döntöd el mikor melyik órát szeretnéd, maximum csoportot válthatsz, viszont egyik félévben az egyik csoportnak szerencsétlenebb az órarendje, másikban a másiknak, így végeredményben nincs annyira sok értelme.


Az első válaszoló szerintem úgy érti, hogy inkább hasonlít egy biosz-kémia szakra a tantárgyak összetétele, mint orvosira, ne számíts már az első félévben doktorosdira, még anatómia is csak a második félévtől van.

2015. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia kedves 3. válaszoló! Esetleg abban tudnál segíteni, hogy mit érdemes felvenni kötelezően választható é szabadon választható tárgynak és azt is, hogy hány kredit értékben? Köszi
2015. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kötelezően válaszhatóból amik ebben fel van sorolva a 77. oldalon, azt legtöbben mind fel szokták venni (kivéve a problémamegoldós és a tudományos diákkörös). 2-3 hét múlva szerintem fent lesz a honlapon az első féléves órarend is, abban is benne vannak ezek csoportok szerint, amik mindkét félévre meg vannak hirdetve, azt úgy szokták, hogy első félévben az évfolyam egyik fele, másodikban a másik fele tanulja. Szabadon választhatót nem feltételül szükséges felvenni első félévre, enélkül is több, mint 30 kredit van a kötelező és kötvál. tárgyakból, annyi bőven elég (idő tekintetében is). De ha mégis szeretne valaki, vagy második félévben venne fel, akkor érdemes eleinte pl. a Magatartás Tudományi Intézet tárgyaiból válogatni, vagy nyelvi kurzusok között keresgélni.

2015. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!