Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van személyes...

Valakinek van személyes tapasztalata a magyar állami ösztöndíj visszafizetésével? (hallgatói szerződés)

Figyelt kérdés

Ugye a felsőoktatási törvényben az áll, hogy ha valaki abbahagy egy szakot, akkor köteles visszafizetni az állami ösztöndíj felét (kivéve ha csak 1 félévet tanult azon a szakon, vagy az osztatlan képzések esetén 2 félévet).


Van valakinek ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata? Én most nyáron fogok kiiratkozni, 2 félévet tanultam ezen a szakon.

Mikor fognak küldeni levelet? Hogyan lehet kérvényezni a részletfizetést? Stb.. mindenre kiváncsi vagyok :)


2015. jún. 15. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ma a második ilyen kérdés, mit történik? :D

A barátnőm ugyanilyen helyzetben volt, 1 év után hagyta ott a szakját. Ez történt 1 éve, és még semmifél következménye nem volt a dolognak. A jogszabály elég pongyolán fogalmaz, éppúgy, mint kedves politikusaink, amikor ezt kitalálták. Annyi, hogy vissza kell fizetni, de hogy hogyan, meddig, azt nem tudni. Olyat is hallottam, hogy ezt is elég ledolgozni a következő 20 évben, csak nem tudom, akkor miért van kiemelve a "visszafizetés". Mondjuk én sok minden nem értek, egyáltalán miért visszafizetés, amikor ők nekem semmit nem fizettek? Miért kell fizetni, mikor amúgy is levonják a 12 féléves keretemből?

2015. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tavaly hagytam abba egy év után az egyetemet. Semmilyen infót nem kaptam, hogy mi a szöszt kell csinálnom, a törvényt végignyálaztam (az egész, hülye felsőoktatási törvényt...), és sok infót nem találtam ezzel kapcsolatban.


Persze más honlapokon találtam hozzá infókat, hogy vissza kell fizetni, valahol meg hogy le lehet dolgozni stb...


Azonban volt szaktársam (ugyan úgy járt mint én), most kapott nemrég egy levelet ezzel kapcsolatban. Egy év után. Egyenlőre csak annyit tudok hogy vissza kell fizetni, de ha megkapom majd én is a saját levelemet akkor tudok többet mondani, illetve részletfizetéses meg ilyen dolgokat is mind ki fogom deríteni....

2015. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Én meg augusztusban fogok kiiratkozni aztán majd várom a levelet :D
2015. júl. 27. 15:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Fölhívtam az oktatási hivatalt, nekem azt mondták hogy jogviszony megszűnését követő 45 napon belül küldenek levelet.

és egy éved van kifizetne vagy halasztási kérelmet benyújtani.

2015. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!