Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az érettségis papírom...

Ha az érettségis papírom szerint holnap kéne szóbeliznem, de engem ma hívtak be, az úgy megengedett?

Figyelt kérdés
Május 17. 8:00-kor kell papír szerint szóbeliznem, de tegnap olvasták fel a nevemet, miszerint ma szóbelizek. Nekem ez gond, mert több időm lett volna felkészülni...
2015. jún. 16. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Most ez az 1 nap nem oszt nem szoroz. Nekem is így volt előrehozottan hogy papír szerint június 14-én kellett volna szóbeliznem de 13-án reggel 8 kor meg kellett jelennem ha akartam ha nem és 13-án közölték velem hogy 14:00 ra érjek be mert akkor fogok szóbelizni a tárgyból. Én akkor említettem ezt az ofőmnek meg a szaktanáromnak hogy nem erről volt szó, ők mondták hogy a változtatás joga fenn volt ahogyan 3 társamnak is azon a napon kellett mennie, ugye papíron úgy volt hogy 13-án is felelhetek akár, és mondták hogy hiába a készülődés ez az 1 nap semmin nem változtat már sőt szóbeli előtt 1-2 nappal már nincs is értelem készülni előtte való nap meg aznap nem is szabad már vele foglalkozni mert csak azt is megkavarjuk elfelejtjük amit eddig tudtunk. És ebbe volt némi igazság mert amikor rendes érettségim volt következő évben akkor engem papír szerint csak másnap reggel 8 ra raktak be és amikor a reggeli fejtágítás után már indultam haza mondta nekem az ofő hogy oké hogy nyertem még egy napot de eszembe ne jusson tanulni mert azzal csak bajt okozok, inkább pihenjek foglaljam el magam, csináljam azt amit szeretek és aludjam ki magam hogy másnap 8:00 kor amikor behívnak frissen kipihenve tudjak és értsek mindent. Én persze csesztem hallgatni rá majdnem minden tételem átnyálaztam érettségi előtt igaz aludni aludtam bőven de annyira belezavarodtam hogy a történelmet amiből esélyem lett volna az ötösre és elég jó tételt is fogtam ki ami ment is volna de teljesen belekavarodtam a másik tételbe ami 20-30 évvel későbbi eseményekről szólt és a kettőt úgy belekavartam hogy a töritanárom még ott mondta is hogy ezzel egy teljesen új tételt csináltam magamnak mert ugye a 2 tételt összevágva mondtam el kb, így a mázlim az volt hogy a vizsgabiztos még tett fel 3 kérdést amikre kivételesen tudtam a választ így összejött pár plusz pont amivel sikerült elérnem azt hogy úgy ahogy jó legyen a szóbelim de sajnos utólag kiderült a jegyzeteimet is nézték és azokba is találtak hibát de sajnos pont nem tudtak adni pedig a tanárom reménykedett benne hogy hátha valamit kitud hozni így 2 pont híján nem jött össze az ötös :( Jó nem a tovább tanulásom múlt rajta mert nem akartam egyetemre menni csak OKJ-ra és más tárgyból még rosszabb voltam csak én is örültem volna ha a töri jól sikerül, és bizony az volt a gond hogy átnéztem előző nap és minden összekavarodott bennem sajnos. Hasonló volt amikor OKJ-n szóbeliztem igaz nem volt ennyire komoly a vizsga de ott is ugye vizsga előtt már nem néztem át direkt semmit és amikor odakerültem hogy már mondani kell a magamét egyből folyamatosan ugrottak be a jó dolgok még a vizsgáztatónak is tetszett hogy ahhoz képest hogy egyes dolgokat nem jegyzeteltem mondtam magamtól sok mindent, és meg is mondtam neki hogy ezek pont akkor pattantak ki, érettségis sztorim is elmeséltem mert olyan vizsga volt hogy ott előtte kérdezte hogy dolgoztam-e már meg miből vizsgáztam előtte meg ilyenek és meséltem hogy az érettségim így szúrtam el hogy előtte való nap is tanultam rá, és szakmain viszont nem, és mondta hogy igen mert nem egy olyan vizsgázóval találkozott akik még a vizsga előtti percekben is a tételeikkel voltak elfoglalva és bizony sokan voltak úgy hogy a felét összekavarták meg hirtelen elfelejtették, belebonyolódtak, és sokszor úgy kellett kihúzni belőlük.
2015. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
június van...
2015. jún. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt csúszás sajnos
2015. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Május 17-re biztos nem volt időpontod, de ezen lépjünk túl, legyen június 17. Az ugye ma van, te tegnap írtad ki a kérdést, miszerint tegnap kellett végül szóbelizned. Mivel este 11-kor írtad ki, valószínűleg már túl voltál rajta, szóval nem értem, mi a gond? Most már úgyis mindegy.
2015. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!