Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségeket nyújt a...

Milyen lehetőségeket nyújt a Szegedi Tudományegyetem szabad bölcsészet szakán megtalálható vallástudomány szakirány?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elhelyezkedésre, munkavállalásra. Mi lehet az emberből?
2010. márc. 1. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Most őszintén: tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket.

Ki a ráknak kell vallástudományi bölcsész, amikor manapság az sem tud elhelyezkednie, akinek normális szakképzettséges, esetleg szakmája van?

Mérnök, mérnök, mérnök, reál tárgy, reál tárgy, orvos, orvos, gazdaság, gazdaság, informatika, informatika, ezek kellenek. Láthatod, hogy ezek valódi tudást adnak. Az ilyen vallástudománnyal meg mire mennél? Olyan szinten nélkülözhető a mai világból, hogy az elképesztő...

2010. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kockamaci ***** válasza:
94%
Pedig baromi jó szak az SZTE-n a vallás.. tapasztalat! És igen, képzeld kedves előttem szóló, hogy megy valamire. Tudod miért? Hiába vagy te mérnök, ha a kőműves csinálja az igazi melót.. ennyit erről.
2010. szept. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Biztos érdekes szak lehet de hogy ezzel hol lehet elhelyezkedni ha lehet egyáltalán azt nem tudom,nem értek hozzá.De ugyanúgy a többivel sem biztos törivel pl. hol?politológiával pl hol?Joggal pl hol régen ez nem volt kérdés ez egy nyerő szak volt de ma már annyi van belőle hogy már tényleg nem tudom hogy az újjak hol tudnak majd elhelyezkedni.A vallástudomány szakos bölcsészekből pl: kevés van országos szinten nem egészen 20-an tanulnak ezen a szakos master képzésben ami azért nem egy nagy szám azért.Ilyen kevés ember csak el fog helyezkedni valahol.Szerintem az egyetemek ott hibáznak hogy nem mérik fel a tényleges piaci keresletet.Nem tájékoztatják kellő képpen a leendő hallgatóikat arról, hogy hol fognak tudni a végzést követően elhelyezkedni, hol lesz esélyük.Ez egy nagy hiba.Jó magam is töri alapképzést végeztem beszélek középfokon angolul és németül na meg kicsit latinul is.Most úgy vagyok vele hogy 3 szak érdekel:történelem master képzés,vallástudomány master képzés és politológia alapképzés de hogy melyiket válasszam fogalmam sincs mert nem tudom, hogy pontosan hol lehet ezzel ténylegesen elhelyezkedni.Az egyetemek egy rózsaszín cukormázat húznak el a tanuló orra előtt és ennek a 70% sajnos csak ígéret marad legalábbis az itteni írások alapján.Itt mindenről annyira negatívan írnak hogy az embernek el megy a kedve az egész felsőoktatástól.Már az is megfordult a fejemben, hogy elmegyek jogra de ott meg akkora a túlképzés hogy az valami tragédia, egyáltalán nem biztos az elhelyezkedés és a szak maga pedig nagyon nehéz.Csak akkor érné meg ha tényleges el lehetne ezzel jó helyen helyezkedni.Az is megfordult a fejemben, hogy elmegyek nyelvtanárnak és valamelyik nyelvemet vagy az angolt vagy a németet fel fejlesztem felsőfokra de azt mondják, hogy az anglisztika és germanisztika szakon tanulók jelentős hányada nem fog tudni sehol sem elhelyezkedni ami megint csak visszatart a szaktól.Jó lenne ha az egyetemek is nem egy rózsaszín cukormázat húznának el az ember szeme előtt és itt pedig nem hurrognának le minden szakot az itt lévő erősen 20 év alatti tinik akiket még a szüleik tartanak el és nincsenek benne a nagy betűs ÉLETBEN.Valahol a 2 között kellene lennie a tájékoztatásnak reális képet kellene festeni a diákok elé.Itt agyon magasztalják a mérnök,informatikus,közgazdász képzéseket.Van informatikus ismerősöm is aki azt mondja, hogy nem tud elhelyezkedni mert a településén ahol lakik nagyon sok az informatikus és nincs szükség többre.Közgazdász ismerősöm több is van többen közülük állástalanok pedig megvan a diplomájuk egy agyon magasztalt szakról.Nagybátyám felesége pedig egyiptológus ami elvileg egy lenézett szak szinte mindenki azt mondja, hogy ezzel nem lehet elhelyezkedni.Ő pedig a szakmában dolgozik nem is akármennyi fizetésért nem is akármilyen helyen.Úgy hogy a fene tud ezen már eligazodni.Semmi nem egyszerűen fekete és fehér.
2011. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kockamaci ***** válasza:
Én most végzek az SZTE-n, mint esztétika szakos szabad bölcsész, így ha kérdés merül fel bennetek a szakot és a képzést illetően, nyugodtan lehet tőlem kérdezni, előszeretettel válaszolok a normális hozzászólásokra.
2012. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első, nem mindenkinek adottsága azokhoz a szakokhoz, amiket kellő gondossággal felsoroltál. Illetve nem mindenkit érdekelnek. Az, hogy te esetleg az említettek világának valamelyikében mozogsz (?), a te dolgod. Ha esetleg agyon is keresed magad, még inkább gratulálok. De ne csak magadból indulj ki, tájékozódj máshol is.
2013. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!