Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esélyem? (részletek...

Mennyi az esélyem? (részletek lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leszek hetedikes, és nyolcadik után a budapesti Eötvös Józsefbe szeretnék járni. Eddig minden évben kitűnő voltam (és igyekszem hetedikben és nyolcadikban is az lenni), rengeteg tanulmányi versenyre szoktam járni, és általában szép eredményeket érek el.

Szerintetek mennyi az esélyem arra, hogy felvesznek?



2015. jún. 20. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

"budapesti Eötvös Józsefbe szeretnék járni"


Még nem hallottam róla. Miért nem egy nevesebb gimnáziumba mész?

2015. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is nemrég hallottam volna, és nagyon jó gimnáziumként tartják számon. :) Milyen nevesebb gimnáziumra gondoltál?
2015. jún. 20. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Neves gimnáziumozás: Egy valamit tudnod kell: ugyanazt az érettségit írja mindenki. Ha jól tanulsz itt is ott is jó érettségit fogsz írni, amivel szépen felvételizel egyetemre.

Ez a "neves gimnáziumozás" csak pár sznob kocsog szokása akik szerint csak az az ember, aki a legjobb 10 gimi egyikébe járt.

Pedig soha a kutya meg nem fogja kérdezni tőled hogy hova jártál, az egyetemen pedig a pontok számítanak...

2015. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok szerencsét hozzá... Én is ugyanúgy kezdtem ,mint te:

Szépen kinéztem, kitűnő voltam, versenyeredményeim is voltak, díjakat is kaptam, jelentkeztem.... De nem vettek fel. Biztos nem voltam elég sznob. Vagy én nem is értem. Mindenesetre olyan zsenik között akik összesen 200 pontból 196-okat értek el, még csak labdába se rúghattam..

Mindegy, nem ez volt a kérdésed. (Bocsi az off-ért.)

Jó a suli szimpatikus, színvonalas. És kívánok sok szerencsét, hogy felvegyenek! (Szerintem esélyed van, de hidd el addig sok minden fog még történni :D)

2015. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3# : Tudom, hogy ugyanazt az érettségit írjuk, és a pontok számítanak csak, de nem ez volt a kérdésem. :)

4# : Nos, igen, két év sok idő, sok minden történhet még... Nem mondod, hogy 196 pontos felvételivel nem vettek fel? Ez szinte hihetetlen!

2015. jún. 21. 21:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, bocsi, ha félreértetted. Másoknak volt annyi. :/

És ilyen zsenik mellett nem rúghattam labdába, pedig kitűnő tanuló voltam (iskolaelső az eredményem alapján) és a többi..

2015. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

3#: Helló, itt egy sznob köcsög. Nos, igen, ugyanazt az érettségit írjuk,de az nem mindegy, hogy hogyan készítenek fel rá, és itt nem középszintűről beszélünk, hanem az emeltről. Egy jobb gimnáziumban, ahol jobban tanítanak, felkészítenek az emeltre. Máshol pedig lehet, hogy nem ilyen színvonalas az oktatás, az odajáróknak pedig utolsó évben egy vagyont kell érettségi felkészítő tanfolyamra költeni. De ez nyilván általánosítás. Ahogy a sznob köcsög is.


4# 6#: Sajnálom, hogy nem vettek fel. De azt azért remélem, te is belátod, hogy az általános iskolai kitűnő egyrészt nem egy nagy dolog, másrészt meg nem érsz vele sokat.


Kérdező: igen, ezek az eredmények jók, de azért a felvételik sokkal többet nyomnak a latban, ha tényleg ide akarsz járni, akkor azokat igyekezz jól megírni. Sok szerencsét!

2015. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Itt is egy sznob. :)

Minden protekció nélkül kerültem be, a hangulat szuper, élmény oda járni. Bár én a hatosztályosba mentem.

2015. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7# : Na igen, ez a másik ok, csak tegnap nem akartam még egy kommentet küldeni, meg nem voltam benne biztos, hogy értelmes dolgot írnék. :)

Tudom, hogy nem csak az számít, milyen jegyeid vannak, de gondolom, az sem teljesen mindegy, hogy 2-es tanuló vagyok, vagy 5-ös.

2015. jún. 22. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt egy másik, akit nem vettek fel.

Álomsulim volt 7.-es korom óta, 7. második féléve óta gyakoroltam a felvételire, maxosak voltak a jegyeim, a magyarom 90 %-os lett, a matekomat elrontottam (32 pont), és be sem hívtak szóbelire. Igaza volt az előzőnek, a 90-es központisokhoz képest labdába sem rúghattam.


Mindegy, beletörődtem, így is bekerültem egy nagyon jó gimibe (ha írsz privátot, megírom melyik, hátha neked is tetszeni fog, ha ne adj' isten nem vennének fel ide, vagy nem lenne olyan a központid), kedvesek az osztálytársaim, szóval no problem :) Így is tisztelem az Eötvöst, és továbbra is nagyon jó sulinak tartom, sok a program, jó a közösség :)

2015. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!