Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak 2-10 kreditet veszek...

Ha csak 2-10 kreditet veszek fel első félévben, költségtérítéses képzésben, akkor is 300 ezret kell fizetni?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem ELTE matek szakra, amire valószínűleg fel is vesznek, de úgy néz ki, munka mellett csak féltempóban tudnék haladni (mindenképpen dolgoznom kell).

Ilyenkor is a teljes önköltséget kell fizetnem?



2015. jún. 23. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted? Nem is tudom, hogy jut eszébe olyan embernek ilyen kérdés, aki diplomát szeretne. Főleg egy nevesebb intézményen.
2015. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát kb úgy jut eszembe, hogy nem túl fair dolog 300k-t elkérni akkor, ha csak 2 kreditet veszel fel és akkor is ha 60-at egy félévben..

és pl. onnan is, hogy régebben nem félévekért fizettek a hallgatók, hanem felvett kreditek után..

ja meg onnan is, hogy az állam költségtérítéses képzésen felvett kreditekért fizet az egyetemnek, nem pedig az államilag támogatott félévek után..


gondolkodhatnál, mielőtt megpróbálsz beoltani másokat, okoska..

2015. jún. 23. 21:12
 3/8 A kérdező kommentje:

javítás:

állam *államilag finanszírozott képzésen

2015. jún. 23. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél vissza az arcodból, kérdező, tényleg baromságot kérdezel.
2015. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Te vegyél vissza magadból. Matek szakra akarsz menni, de nem tudod megérteni, hogy félévente 300 ezret kell fizetni. Akkor is, ha fejre állsz. Ennyi erővel beiratkozok orvosira és 10 kreditenként végzek egy félévet, hátha nem egy milla lesz a tandíj. Max álmaimban...
2015. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem mit kell osztani az észt, nem lett volna sokkal egyszerűbb normálisan válaszolni? Mindketten idejöttetek és csak veszekedni akartok, de válaszolni már luxus...

Egyébként sem hülyeség, amit kérdez. Korábban csak felvett kreditek után fizettek, és jelenleg is vannak képzések (például BME-n), ahol van egy fix összeg, amit fizetni kell, és arra jön pluszban még a felvett kreditek után egy adott összeg, így nem feltétlen lesz 300ezer/félév a költség, viszont a tandíj így szumma több lesz, ha a későbbi félévekben az illető hozza be a lemaradást.


Amit meg utoljára írtál orvosis példa... A te logikádat követve, ha orvosin 10 krediteket vennél fel csak azért, hogy ne legyen 1 millió forint a tandíj, akkor laza 18 év alatt sikerülne végezned, de a tandíj ugyanannyi maradna. Puszipá!

2015. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy az ELTÉ-n más szabályok vannak-e, de az SZTE-n úgy van, hogy egy év alatt minimum 30-at kell teljesíteni, hogy államin maradj.


Amúgy nem tudom, hogy a "féltempó" és a 2 kredit, hogy függ össze. Az egy, azaz egyetlen egy tárgyat jelent. Ha csak ennyit veszel fel, akkor gyakorlatilag felesleges az egész egyetemet elkezdeni.

2015. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6-os, #7-es

Köszönöm a korrekt válaszokat!


#4-es, #5-ös

kösz, hogy okoskodtatok itt egy sort értelmetlenül.. Mondanám, hogy hasznos a véleményetek, de egyáltalán nem az. Főleg nem érvek nélkül.

2015. jún. 24. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!