Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elhasználtam 2 államilag...

Ha elhasználtam 2 államilag támogatott félévet és most kiiratkozom, de szeptembertől egy másik egyetemen tanulok, akkor kell fizetnem?

Figyelt kérdés

a másik egyetemen önköltséges formában fogok tanulni szeptembertől

kell most fizetnem, vagy csak miután befejezem ott a tanulmányaimat?



2015. jún. 26. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell most!
2015. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tuti?
2015. jún. 27. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is voltam ebben a cipőben. Ez úgy működik, hogy ha kiíratkozol két félév után, akkor egy éved van, amíg megállapítják a fizetési kötelezettségedet. Ha ezen időintervallumon belül ismét hallgatói jogviszonyod lesz, a fizetési kötelezettségedet felfüggesztik addig, ameddig a jogviszonyod fenn áll, tehát míg el nem végzed a következő szakot, ez 3-4-5 év teszem azt. Utána viszont sajnos fizetni kell, nem felejtik el neked. Vagyis nem csak fizetni lehetséges. Választhatod azt az opciót, hogy ledolgozod Magyarországon ezt az összeget adott időtartam alatt valamilyen hazai cégnél. Szóval miután elvégzed a szakodat, remélhetőleg találsz is valamilyen munkát, tehát végül is semmilyen veszteséged nem fog belőle származni.
2015. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A ledolgozás úgy értendő, hogy mivel te két félév után hagytad ott, egy évig kell fenttartanod a hazai munkaviszonyt. Ha ez megtörténik,nincs tartozásod továbbra.
2015. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudom, hogy nem lehet megúszni, csak arra voltam kiváncsi, hogy most kell fizetnem vagy majd miután elvégzem a másik szakot. De akkor örülök, hogy csak kb 4 év múlva kell :) addig minden hónapban félreteszek havi 6 ezret és akkor ki is tudom fizetni :D szerencsére 'csak' 250 ezret kell.
2015. jún. 27. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarsz itthon dolgozni, akkor jó ötlet.D Időd az van.
2015. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!