Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a kollégium...

Hogy működik a kollégium elosztása? Szakonként meghatározzák, hogy melyik kolesz, vagy vegyesen, ahova szeretnék? PTE-BTK-ra megyek, akkor a Jakabhegyi ill. Szántó kollégium amik közül választhatok?

Figyelt kérdés

2015. jún. 27. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak, amelyekbe vegyesen felvesznek mindenkit (már akit felvesznek), de vannak adott karra specializálódott kollégiumok is.

A PTE-ről nem tudok mondani semmit.

2015. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jakabhegyi, Szántó, Boszorkány, Laterum. (Lehet van még egy, ahova mehetnek BTK-sok, akkor bocsi.) De ezutóbbit nem ajánlanám a lepusztultsága miatt. Amúgy ha valahova is felvesznek, akkor a Szántóba, mert a Jakabhegyi a közelsége miatt elég telített, a Boszorkányt meg főként a Pollackosoknak adják. A Szántóba érdemes beadni, mert csak egy helyet lehet megjelölni, és ha oda nem, akkor nem biztos, hogy ajánlanak fel másik helyen helyet. Mindenképpen add be szociális alapon is, akkor is, ha jók a tanulmányi eredményeid, és nem gondoltad eddig, vagy nem laksz annyira messze. Sok sikert hozzá!

Én is BTK-s vagyok Pécsen, ha van még kérdésed, írj bátran!

2015. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jakabhegy nem olyan telített, sok hely van és szerintem jó eredménnyel könnyű bekerülni. Tanulmányi pontokkal is tök jó esélyeid vannak, de tényleg add be mindkettőt, ki tudja. Idén a Szántó nem ajándékozza meg az embereket olyan sok hellyel, viszont a Boszi is szimpatikus hely, nem csak pollackosokat vesznek fel, sok ott a más karon lévő is.
2015. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!