Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a gazdaságban, valamilyen...

Ha a gazdaságban, valamilyen vállalatnál vagy cégnél szeretnék dolgozni, milyen szakokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás és menedzsment tetszik, de ha esetleg nem lenne meg rájuk a pontom, mit ajánlatok még? Előre is köszönöm, mindenkit felpontozok! :)
2015. jún. 28. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy. Mindkettővel dolgozik nagy multinál. Az a lényeg, hogy beszélj nyelveket, legyél hajlandó tovább képezni magad, szerezz minél több gyakorlatot. A diplomát pedig a BCE-nél/BGF/PTE-nél szerezd meg. Nem én találtam ki, ők mondták el.
2015. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
-dolgozik ismerősöm
2015. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

a GM és az NG szinte ugyanaz, max 5 tantárgy különbözik, és az NG-hez 2 nyelvvizsga kell, a GM-hez csak 1

mindegy, hogy melyiket végzed el, mind a kettő jó


ezen kívül még jó: pénzügy-számvitel, alkalmazott közgazdaságtan

2015. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

"A diplomát pedig a BCE-nél/BGF/PTE-nél szerezd meg."


+BME


hiába mondják, hogy a bme a mérnökképzésről híres blablabla, nagyon jó ott a gazdasági képzés is. sőt, véleményem szerint színvonalasabb, mint a bgf.

2015. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Jó, tőlem lehet a BME is BGF helyett/mellett, de akkor is a BCE, PTE az etalon. Ha rászolgált az intézmény, ha nem.
2015. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, felpontoztalak titetek!
2015. jún. 28. 14:14
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Aki a BME-re megy gazdásznak, azt strandpapuccsal ütném agyon! Na jó, csak trollkodok...


Kérdező, BCE-BGF, ha Budapesten gondolkodsz, és itt szeretnél dolgozni. Professionön láttam már olyan hirdetést, hogy PSZF-en vagy BCE/BGF-en végzett hallgatókat várnak. A BME nem gazdászképző, aki oda megy, abból mérnök-matematikus lesz, legfeljebb a tantervben elrejtenek egy-két gazdasági tárgyat XD

Viccet félre téve, ha tudsz, BCE, vagy BGF-re menj, ott pedig:

1. Alkalmazott közgáz, gazdaságelemzés - a két legdurvább, de leghasznosabb gazdasági szak.

2. Pénzügy-számvitel - nehéz, de közel sem annyira, mint az előző kettő. Itt is vért fogsz izzadni. Sikeres ember számvitel szakirányra megy, a maradék pedig pénzügyre...

3. Gazdmen - általános gazdasági képzés, szerintem könnyebb, mint a PSZ, de jóval nehezebb, mint amik lejjebb vannak. Sok irányba mehetsz tovább, nem annyira specifikus. Sikeres ember üzleti informatika vagy vállalatirányítási rendszerek szakirányra megy, a többi meg, amerre lát.

4. Kereskedelem és Marketing - nem egy nagy durranás, kevés embernek jön be, kell hozzá szerencse, hogy elhelyezkedj vele.

5. Turizmus és vendéglátás - na, ez a szak az évszázad vicce, többek között miattuk nézik hülyének a közgázosokat. Szabadbölcsész értékű képzés.

A nemzetközi gazdálkodásnak a tantervét nem néztem még át, illetve nincs is olyan ismerősöm, aki ezen végzett, de van egy sanda gyanúm, hogy jóval gagyibb, mint a gazdmen, attól tartok, hogy ez is ilyen turizmus szintű marhaság.

2015. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon hasznos volt a válaszod, sok mindent meg tudtam belőle, felpontoztalak:) BCE-n gondolkoztam leginkább.
2015. jún. 29. 11:02
 9/13 TamásTóth ***** válasza:
100%

BME-re jártam alapra (Gazdálkodási és menedzsmentre (első 2-3 félév szinte ugynaz, mint az ng, bár most igy BSC után inkább a Pénzügy/számvitelt végezném alapon is)


Most Mesterre (BGF-re) járok Pénzügyre.


Pro BME:

- Ügyintézés

- Információ áramoltatás (határidők, teendők, stb)

- Jó tanárok, szinvonalas tanórák (sok az elmélet ,de jól oktatnak, jók a segédanyagok)


Contra BME:

- Nincs elég gyakorlat.

- Nincsenek számítógépes ismereteket megkövetelő tárgyak.

- Nem elég gyakorlatias


Pro BGF:

- Sok gyakorlati probléma megoldása

- Sok Számítógépes programmal dologzó óra. (SPSS, SAP, EXCEL, ACCESS, stb)

- Jó tanárok, szinvonalas tanórák (Jól oktatnak, a segédanyagok nem a legjobbak, olykor nincsenek)


Contra BGF:

- Az információáromoltatás borzalmas. (Vizsga napján még nem tudni, melyik épületben, melyik teremben lesz a vizsga, kötelező tárgyak ütköznek ugyanabból a félévből) Egyszóval fejetlenség van.

- Ügyintézés borzalmasan lassú és fejetlen.

- Határidők nincsenek megfelelően kikommunikálva, Tanulmányi osztályról sokszor hetekig nem válaszolnak emailre, telefont nem veszik fel.


Corvinus-ra is járt jó pár ismerösöm, ott is inkább az elméleten van a hangsúly, de nem annyira, mint a BME-n.

Az ügyinzétés és az információ áramlás ott is borzalmas.

Annyival egyszerübb a Corvinus, mint a másik kettő, hogy nincsen államvizsga, "csak" a szakdolgozatodat kell megvédeni. (Míg a BME-n pl volt 43 tétel, amiből 2-t húztál szakdolgozat védés elött, BGF-en is vannak tételk)



Igazából ha ezek közül bármelyiken végzel, jó esélyeid lesznek elhelyezkedni jó fizetésért. (Persze nagyon sokat számít, hogy mennyire vagy talpraesett)


Kb ennyi jutott most eszembe, de kérdezz nyugodtan, ha van valami.

2015. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is a választ, hasznos volt, felpontoztaztak!:) és akkor te is a gazdmen-t ajánlod?
2015. jún. 29. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!