Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK jogász szakára...

ELTE-ÁJK jogász szakára jelentkeztem. Mindig is ezt szerettem volna csinálni. Tudtok nyárra jogi könyveket ajánlani, amire az első évben szükségem lenne mindenképpen? Különösen a római jog kapcsán érdekelne.

Figyelt kérdés
2015. júl. 11. 21:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ott végeztem. Teljesen felesleges nyáron bármit is olvasnod, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor ebből tanítják a római jogot: [link]


Az egyetem jegyzettárában vedd meg, mert minden évben újat adnak ki (mintha a római jog annyit változna...), és annak semmi értelme, hogy rossz kiadásút vegyél meg, és költhess rá majd megint.


Viszont egy tanácsot fogadj el: NE vedd meg az elsősöknek szánt komplett könyvcsomagot!!! Telepakolják ezer olyan könyvvel, amire soha az életben nem lesz szükséged, csak így tukmálják rá a gyanútlan elsőévesekre. Én belefutottam a csapdába, ezért tele vagyok a professzoraink könyveivel, amik egyszer sem kellettek semmilyen tárgyhoz...


Fordulj az instruktoraidhoz, majd ők elmondják, mi az amit érdemes megvenni, és mi az, amit olcsóbb és elég esetleg használtan, tankönyvbörzén beszerezni majd.

2015. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)


Nem szerettem volna még semmit se venni, pont azért, mert változik.

Csak gondoltam, a könyvtárban esetleg van. És azért a római jog,mert úgy tudom, ezen hullanak ki sokan. De te/Ön biztos jobban tudod/ja.


Köszönöm a hasznos tanácsot is. :)


Igazából, sok kérdésem lenne, hogy így olvasta a kérdésemet, de nem szeretnék alkalmatlankodni.

2015. júl. 11. 21:28
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A római jog egyáltalán nem olyan nehéz, mint amekkora híre van, több ennél nehezebb tárgy is van. A titok annyi, hogy folyamatosan kell tanulni, mert nagy az anyag, leginkább azért buknak sokan, mert nem veszik kellően komolyan.
2015. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Maximalista vagyok. A tanulással remélhetőleg nem lesz akkora gondom. :)

És a folyamatos építkezés híve is vagyok.

2015. júl. 11. 21:37
 5/24 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy értelmetlen kérdés.

Mindent szó szerint kell tudni, vagy ez hogy működik? (Nyilván a törvényeket igen.)

2015. júl. 11. 21:44
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kérdezz.


A római jognál nehezebb (szerintem) a magyar jogtörténet és az egyetemes jogtörténet.


Szó szerint nem kell sok mindent tudni, a törvényeket sem. A római jogi regulákat (latinul) kell megtanulni, de ez nem nehéz. Római jogból az actio-kat kell szintén ismerni, ezek egy- kétszavas latin kifejezések, amik különböző eljárásokra utalnak. Ezeket is tudni kell, de nem is lehet máshogy, mint szó szerint, hiszen ezek nevek.


Nagyon részletesen kérik a jogtörténeteket, sok évszám van... ezeken szoktak inkább elbukni. De ez sem vers, amit be kellene magolni. Csak tévhit, hogy a jogon magolni kell! Érteni, elemezni, ismerni, logikát használni... ezek a fontos dolgok. Majd meglátod.

2015. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem élni fogok a lehetőséggel :) És ha van kérdésem,akkor kérdezni fogok,ha nem baj.


Most megnyugtattál,hogy nem kell sok dolgot szó szerint tudni. :)

Remek, évszámokból profi vagyok. Legalábbis könnyen megy és sok. De lekopogom. :)És örülök,hogy mondtad a magolást. Én nem tudok és nem is tenném. Szeretem érteni,amit meg kell tanulni, különben nem marad meg hosszútávon úgy gondolom. Az utolsó mondatod kifejezetten tetszett. Mert pont olyan vagyok.


- Mennyire politizálnak ott?

- Ha napról napra készülök, akkor nem lehet akkora gond, ugye?

- Mennyi történelem lesz?

- Egy-egy vizsgára nem lesz valami írott összefoglaló az előírt könyvön/könyveken kívül?

- 1 nyelvvizsga elég? Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van. Kell még egy középfokú?

- Államira át lehet valahogy menni kitartó és eredményes tanulással, ha költségtérítésesre vennének fel most?

(Ugye még nem tudom a besorolási döntést.)

- Könnyen el tudott/tudtál helyezkedni itthon?


Bocsánat a kérdésözönért.

2015. júl. 11. 22:10
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

- Mennyire politizálnak ott?

--> egyáltalán.


- Ha napról napra készülök, akkor nem lehet akkora gond, ugye?

--> Nem fogsz napról napra készülni, legfeljebb az első két hétben, utána pedig rájössz, hogy "messze van még a vizsgaidőszak". Így sem lesz semmi gond.


- Mennyi történelem lesz?

--> Első évben van egyetemes állam- és jogtörténet (EÁJT) és magyar állam- és jogtörténet (MÁJT). Mindkettő két féléves, alapvizsgatárgy. (Év végén mindkét félév anyagából van vizsga, aminek az eredménye beleszámít a diploma-átlagba.) Több történelmi tárgy nincs.


- Egy-egy vizsgára nem lesz valami írott összefoglaló az előírt könyvön/könyveken kívül?

--> Vannak internetes oldalak, amiken találsz hallgatók álltak készített/összeállított jegyzeteket. Ezeknek a tartalmát érdemes fenntartásokkal fogadni, viszont sokat segítenek, ha időszűkében vagy egy-egy vizsga előtt.


- 1 nyelvvizsga elég? Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van. Kell még egy középfokú?

--> Ezt sajnos nem tudom, két felsővel mentem oda, az elég volt, így nem foglalkoztam többet a dologgal. Azt hiszem amúgy, hogy egy felsőfok elég, de ezt majd úgyis elmondják nektek.


- Államira át lehet valahogy menni kitartó és eredményes tanulással, ha költségtérítésesre vennének fel most?

--> Még a régi rendszerben tanultam (2005-2010) államilag finanszírozottként, ezért csak sejtem, hogy szerintem igen.


- Könnyen el tudott/tudtál helyezkedni itthon?

--> Tegezz nyugodtan. Nem volt az elején könnyű, mert először nem akartam ügyvédjelöltnek menni. Bírósági-, ügyészségi pályázatokat nem adtam be, közigazgatásban keresgéltem. 2010/2011-ben érdekes módon épp nagyon kevés közig. állás volt, szóval azok nem sikerültek. Végül mégis ügyvédjelöltnek mentem, és megszerettem. A sors fintora, hogy a korábban beadott pályázataim alapján kb. 2013-tól folyamatosan kerestek különböző közig. szervektől (akikre már nem is emlékeztem, hogy egyáltalán valaha jelentkeztem oda), hogy felvennének. De mivel addigra szívesen csináltam a jelöltködést, ott maradtam. Idén tettem le a szakvizsgákat, és azóta önállóan, egyéni ügyvédként dolgozom. Már nem mennék közigazgatásba.

2015. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! És gratulálok. :)

2 felsőfokú nyelvvizsga? Hát, az igen, elismerésem. :) Gondolom,vagy nyelvérzéked van, vagy nyelvtagozatos iskolába jártál, vagy magántanárhoz.

Én az elsővel vagyok megálva, így szerencsére tanár nélkül tettem le korán.

A második nyelvemet szeretem, de nem igen tették le még az alapokat se, így a 0-ról kezdem most a nyáron felhozni szinte. Eléggé elszánt és kitartó vagyok.

Ügyvéd? Értem. :)

Én már tudom,mi szeretnék lenni. :)

2015. júl. 11. 22:41
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Köszi. :) Nemzetiségi iskolába jártam, meg imádom is a nyelveket. Azóta egy harmadikat is megtanultam, és most van folyamatban a negyedik. Nekem ez egy hobbi. :)


Na, mi szeretnél lenni?

2015. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!