Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerre két egyetem? (bővebb...

Egyszerre két egyetem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Terveim szerint most szeptembertől megkezdem tanulmányaimat az ELTE BTK-n, romanisztikát (olaszt) fogok tanulni, francia minorral.

Mostanában viszont elég erősen gondolkodom azon, hogy politológiát is nagyon szívesen tanulnék, így esetleg a következő évben jelentkeznék az ELTE ÁJK-ra.

Mit gondoltok, vállalható egyszerre a két egyetemi képzés? Milyen tapasztalataitok vannak?



2015. júl. 16. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

egy ingyenes képzést támogat csak az állam, jelentkezhetsz, fizetősre.

de mindkettőt nappalin végezni, elég durva... levelezőn még esetleg...

2015. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

12 félévet támogat az állam. Hogy azt a hallgató mire használja fel, nincs lekorlátozva. Mivel mindkét fent említett képzés 6 féléves, így ha a kérdező nem csúszik és időben végez mindkét helyen, akkor bizony ingyen megúszta a két szakot...

Egyébként nappalin tényleg lehetetlen összekombinálni az órákat, plusz az évközi feladatok.. Én nem ajánlanám.

2015. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
azért egy jogim karon rendesen kell tanulni ,sokszor szószerint is, romanisztika karon meg sok a beadandó, főleg ha még francia is lesz mellette ink hagyd sztem az egyiket. Egyetemen már más a szint amit elvárnak de ha úgydöntesz 1. félév után h bírod akk hajrá.
2015. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem szoktam ide írni, de a fenti válaszokra tekintettel most úgy érzem muszáj. Rájuk ne hallgass, csak vissza akarnak húzni. Én jogra járok, mellette Corvinus, mindkettő nappali és össze lehet kombinálni. Ráadásul ez még két különböző egyetem. Kicsit tárgyalni kell a tanárokkal meg a tanulmányi osztállyal de 90%-ban abszolút megértőek. "Life is what you negotiate". Politológián semmit se kell tanulni, bölcsészkaron sem hiszem hogy megszakadnál, a kettő együtt kiteszi mondjuk egy normális szak nehézségét. Ráadásul gondolj bele mekkora előnyben leszel munkakeresésnél az évfolyamtársaiddal szemben.
2015. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
majd ő eldönti. ahogy írtam is.
2015. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!