Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudom, hogy milyen...

TirpiTörpi kérdése:

Honnan tudom, hogy milyen kurzust kell felvennem? (SZTE GTK Pénzügy és számvitel )

Figyelt kérdés

Idén fogok kezdeni az egyetemen és nem tudom, hogy milyen kurzusokat kell felvennen. Csak egy táblázatot találtam, amit nem tudok értelmezni. A táblázatot az alábbiakban linkelem és azt szeretném kérni, hogy valaki legyenszíves elmagyarázni.


[link] [link]


Előre is köszönöm! :)



2015. júl. 19. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas SZTE-n, de úgy tudom, hogy minden egyetemen van egy ismertető előadás ezzel kapcsolatban. Általában gólyatáborok keretében mesélik el a teendőket, ha meg nem szerveznek gólyatábort, akkor kari orientációs napokat tartanak.
2015. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! :)

Másnak van valami hozzáfűznivalója?

2015. júl. 19. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem penzugyon vegeztem, de a mi tablazatunk is hasonlo volt. Igy ertelmezheted:

Mindig csak az adott felevre vonatkozo orakat nezd, tehat mivel most kezdesz, az 1.-ot. Ezt a 7. oldalon kezdodo reszben talalod. Itt megtudod hogy milyen kurzusokat kell majd felvenned, pl. kalkulus, informatika, mikrookonomia stb. (csak az elso oszlopot nezd)Kalkulusbol lesz pl 1 ora eloadas (=kollokvium) es 2 ora gyakorlat. Ha megvan hogy milyen orakat kell keresned, menj vissza az elso oldalra, ahol megtalalod a kodjat is. (pl kalkulus eloadas:10A101.

Ha elkezdodik az orafelvetel (augusztus vegen, gondolom a pontos datumot kikuldtek a levelben)az etr-ben ezek a kodok alapjan tudsz majd felvenni orakat.

Az etr hasznalata sem egyertelmu elsore, szerintem erdemes elotte kicsit majd bongeszgetni, ha majd lesz belepo jelszod.

De ne aggodj, ha nem megy az elso heten biztos sgitenek, az elsosoknek pedig szokott lenni eligazitas is.

Udv

(bocsi az ekezetek hianyaert, kulfoldrol irok)

2015. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kromosome ***** válasza:

Ugyan nem GTK-s vagyok, hanem TTK-s, de a rendszer körülbelül ugyanaz! :) Miután megküldtek neked postán minden szükséges dokumentumot és azonosítót, lehetőséged lesz belépni az úgynevezett ETR-be (egységes tanulmányi rendszer, ugyanazt a célt szolgálja, mint a Neptun, csak más a felülete meg a kialakítása - és kevesebbszer fagy le! :P), ahol a tantárgyfelvételnél félévi bontásban meg fogod találni, hogy milyen tárgyakat kell felvenned.


Általában egy előadáshoz egy kurzuskód tartozik, így azt szinte biztos, hogy nem fogod tudni elrontani, kisebb kavarodás a gyakorlatokkal lehet, azokból ugyanis általában több időpont is meg van hirdetve, de az ETR megfelelő menüpontja alatt mindegyik időponthoz tartozó gyakorlat különálló óraként van meghirdetve, így attól nem kell aggódni, hogy rosszat / két ugyanolyat veszel fel.


Nagyjából így kell elképzelni az egészet:

[link]


Remélem tudtam segíteni, de ha esetleg még van kérdésed, írj nyugodtan! :)

2015. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök HASZNOS válaszát! :)
2015. júl. 22. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!