Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Torvenyben foglalt jogom...

Torvenyben foglalt jogom oktober 31-ig diakigazolvanyt helyettesito papirt kapni?

Figyelt kérdés
Elhagytam aprilis vegen a diakom,most erettsegiztem,a titkarnonk azt mondta,hogy akkor mar ne csinaltassak uj diakot,hiszen erettsegi utan osszeszedik ugyis,hanem kapok igazolast. Kaptam is egyet,augusztus 11-ig ervenyes. Ma rakerdeztem,hogy akkor,ha augusztus 11-en bejovok,nyomtat -e egy olyat,ami oktober 31-ig jo. Mondta,hogy mivel ki vagyok jelentve az iskolabol,azt csak akkor tud,ha megvan a diakigazolvanyszamom,de azt meg,ahogy irtam,elhagytam es semmilyen papiromon nem talalom. Nagy szuksegem lenne a diakra oktober 31-ig,videkrol jarok be a varosba es igy nagyon sokba kerul az utazas,igy is eleg szegenyek vagyunk. Nem igazan ertem,hogy az iskolaban sehol nem volt meg a diakigazolvanyszamom? Ez eleg furcsa..mindenesetre,ha esetleg felhivom az Oktatasi Hivatalt,akkor megtudhatom a szamot? Ez nekem torvenyileg jar,hogy addig diakom legyen,erre hivatkozhatok? Koszonom a segitseget.
2015. júl. 22. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jogod, egyszerűen csak az a diákod, amit elhagytál, október 31-ig lett volna érvényes. Sajnálom! Nem mész továbbtanulni? Ott kapsz majd új diákot.
2015. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van helyettesítő papír
2016. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, meg nem a diákig. száma kell, hanem a tanulói

azonosítód

2016. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!