Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnáziumba...

Berzsenyi Dániel Gimnáziumba szerintetek felvesznek?

Figyelt kérdés
4.9 lettem 7. év végén, most megyek 8-ba. Ott is szeretném ezt a formám hozni, és remélem meglesz a 4.9 ismét. A központi felvételi megírása nagyon nehéz? Csak mert hasonlóak a kompetenciához, és ha azt osztályozták volna, nekem egyes, kettes lett volna... (még 6.-ba.) Úgy hallottam sokat kérdeztek szóbelin. Esetleg leírnátok pár információt? (: Ha felvennének, humán tagozatra jelentkeznék. (:

2015. júl. 22. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem oda járok, de ha egy jó felvételit írsz, akkor ezzel az átlaggal simán felvehetnek. A felvételi nem nehéz, ha készülsz rá. Az a legjobb, ha letöltöd a régebbi feladatsorokat és megoldod őket, figyeled közben az időt (ugye max 45 perc) és a megoldókulccsal ellenőrzöd. Hidd el, mindig egyre jobban fog menni, mert a feladattípusok mind matekból, mind magyarból szinte ugyanazok, vagy legalábbis hasonlóak minden évben.

Szóbeli követelményeket ki szokták tenni a honlapra, de azt csak jövő év elején tudod majd meg. Ha a követelményeknek eleget teszel (humán tagozaton pl az Eötvös szóbelire el kellett olvasni egy könyvet), akkor nem lehet baj :)

2015. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen, készültem rá. Épp az előbb töltöttem ki a magyar központi felvételi lapot, ami 50-ből 43 pontosra sikerült! Szerinted ez jó? (2010-eset csináltam) Mindjárt szerintem megcsinálom a matekot is.(:
2015. júl. 22. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, ez nagyon szép eredmény! :)

Ha ez segít: engem úgy vettek fel az Eötvösbe, hogy 4,9 volt a 7. év végi és 8. félévi átlagom, egy 43 pontos magyar és 40 pontos matekfelvételit írtam, a szóbelin 1 pontot veszítettem.

Vagyis ha te ilyesmi felvételit írsz, akkor tuti bentvagy :)

2015. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az Eötvösbe akar menni a kérdező, hanem a Berzsenyibe :) Nem akarok kötekedni, de a Berzsenyibe nem kell ilyen sok pontszám, ilyen átlaggal elég 70-75 pont is.
2015. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem magyarból meglesz a 40 pont! Viszont a matekban egyáltalán nem vagyok ilyen biztos... Örülnék, ha 20 pontot elérnék... Evvel mennyi esélyem van? MOndjuk ha 60 pontot érek el? Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 23. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es: tudom, hogy nem az Eötvösbe akar menni, azért írtam, mint példát, mert a Berzsenyi is egy viszonylag erős suli és oda is kb ennyi pont kellett, amikor 3 éve felvételiztem.


Kérdező: a 20 pontos mateknál biztos jobbat tudsz írni, csak sokat kell gyakorolni a régebbieket! A 60 pont szerintem kicsit kevés, próbàld a 30-35 pontos matekot megcélozni :) a felvételiig még nagyon sok időd van, biztos meg lesz addig!

2015. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2015. júl. 24. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem berzsenyiben szakonkent valtozik a bekerulesi pontszamhatar es azok nem mindig alacsonyak egy 70 melle 50pontot tudsz vinni az nagyon jo pont lehet mivel altalaban 160 minimum kell es nyelvi szakokon meg tobb is:)
2015. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!