Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ösztöndíjakat lehet...

Milyen ösztöndíjakat lehet kapni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok árva, magyar vagyok, dolgoznak a szüleim, az egy főre jutó 50.000Ft alatt van. Mik a lehetőségek?

Nekem semmi pénzem nincs, nem kérhetem el szüleimtől a pénzük negyedét...



2015. júl. 22. 21:42
 1/4 anonim válasza:
100%
Szociális ösztöndíj talán (igényelheted és lehet, hogy megadják), tanulmányi ösztöndíj (én pl. 4,08-ra 11 ezret kaptam minden hónapban), az egyetem honlapján nézelődj, biztos fent vannak az ösztöndíjak.
2015. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem, gondolom hitelt nem akarsz felvenni, és jó volna nem halálra dolgozni magad suli mellett.

De nagyon nem lesz más. :S

2015. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne év közben tanulni, nem pedig dolgozni, bagóért.

Sosem kaptunk semmi támogatást eddigi életemben...

2015. júl. 23. 01:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsősöknek szokott lenni alaptámogatás, ezen felül szociális ösztöndíjat is lehet, bár az elég szigorú, de majd nézd meg az egyetemed honlapján. Ha elég jól tanulsz, automatikusan szokott járni a tanulmányi ÖD (ez változó, nekem volt, hogy 5,3-as KKI-re kaptam 24 ezret, a következő félévben pedig 5,1-es KKI-re 12 ezret).


Továbbá, ha jól tanulsz és szakmai-közéleti tevékenységeket is folytatsz, akkor vannak szakmai-közéleti ösztöndíjak is (ezek összege is változó, ált. ez is kb. 10 ezertől 25 ezerig terjedhet), valamint köztársasági ösztöndíj is van (ez most havi 34 ezer forint).


Ezen túl vannak az országos-városi ösztöndíjak, mint a Bursa Hungarica, illetve van olyan város, ahol van valamilyen polgármesteri ösztöndíj vagy támogatás stb.


Azt hiszem, az összeset felsoroltam. :)

2015. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!