Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes ismétlőt írnom?

Érdemes ismétlőt írnom?

Figyelt kérdés

Idén otthagytam az egyetemet még gólyaként, de rájöttem, hogy rossz ötlet volt és jövőre szeretnék visszakerülni. Pontszámilag már tavaly előtt is felvettek volna, és 5 éve folyamatosan csökken a ponthatár az adott szakon (ELTE-TTK földrajz). Idén 320-nál húzták meg, nekem 344 van. Érdemes lenne az emelt földrajzomat újraírni a biztonság kedvéért, vagy nem valószínű, hogy ennyit emelkedik?

Tudom, hogy tavaly nagyon elszúrtam és sokkal jobban is tudnék teljesíteni, de akkor így alakult. Nem tudom, mit csináljak, ha nem szerzek egy jobb eredményt, lehet, hogy éppen lecsúszom róla, de ha meg nem fog emelkedni (legalábbis 24 pontnál többet nem), akkor felesleges pénzkidobás lesz az a 28 ezer egy papírért.



2015. júl. 24. 01:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ezt tegnap ilyenkor kérdezed, azt mondom esélytelen, hogy 24 ponttal növekedjen a ponthatár. Miután láttam az ideiket, ebben már nem vagyok biztos. Az IK-n például "kerek" 24 pontot emelkedett a ponthatár tavalyhoz képest, tavalyelőtthöz képest 30-at. A többi szakot még nem néztem, de már többfelől hallottam 20 fölötti emelkedésről.
2015. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én azt nem néztem. Az ELTE-BTK-t figyeltem, ott viszonyt voltak nagy visszaesések. Például orosz szakon, ahol átlag 420 szokott lenni, 400 alatt még sose volt, tavalyhoz képest 34-et esett vissza 380-ra. Meg több keleti nyelvnél volt ilyen 30 pontos visszaesés. Csak hallottam, hogy a TTK-s szakokon '20-tól jelentős emelkedés várható, de lehet, hogy előbb, így kicsit félek. Eddig mindig csökkent ott a pontszám. Az a gond, hogy 62 lett az emelt földrajzom, mert rajtam kívül álló okok miatt nem tudtam időben készülni rá, de tudom, hogy 85-re is simán képes lennék, főleg, hogy pár hónapig tanultam egyetemen is, amivel már 390 pontom lenne. Azzal biztosan felvennének újra, de ha meg kiderül, hogy amúgy elég lett volna a mostani pontszámom is, akkor igen mérges lennék, hogy feleslegesen kiadtam a pénzt. A legbiztosabb tényleg az, ha ismétlőt írok, csak hát jó lenne tudni, szükséges-e.
2015. júl. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!