Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan főiskola vagy egyetem ahol mozgóképgyártó oktatás van?

Figyelt kérdés
Az egyik honlapon olvastam hogy kameraman felvételihez (nem főiskolára vagy egyetemre)jelentkezési feltétel a mozgóképgyártó képesítés, ilyet hol oktatnak?
2015. júl. 24. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

az egyik volt osztálytársam valami ilyesmire jelentkezett és fel is vették, szóval kell lennie :D

ő Egerbe megy, de az egyetem nevére nem emlékszem

de ennyi alapján biztos megtalálod

meg ha már tudod a szak nevét, felvin meg tudod keresni hol vannak ilyen szakok

2015. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

meg is kerestem neked

[link]

2015. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

BKF - mozgóképkultúra és médiaismeret BA

BKF - mozgóképművész MA

2015. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
SZFE-n is van filmrendező, de az nem indul minden évben.
2015. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Budapest:


BKF: itt van mozgókép (átfogó filmes tanulmányok) és van kimondottan kameraman szak, kérdés, hogy van e elég pénz a zsebedben mert mindegyik képzés 400-600 ezer ft/félév

SZFE: Magyarország legnevesebb filmes képzését itt kapod, van rendezői, forgatókönyvírói, televíziós rendezői, kameraman és vágó képzés, itt azonban nem minden évben indulnak a szakok, általában 2 évente cserélődnek. Van államilag támogatott hely, nagyon nehéz bejutni.

MOME: A képzőművészeti mellett a legrangosabb hazai művészeti egyetem, ami nemzetközileg is elismert, bár a kapcsolati szintje szerintem veszekszik a BKF-el, kiépítettebb. Itt van média design képzés, ami nem annyira filmes, inkább a művészeti, klipes oldala, meg eléggé tág, programozhatsz is stb. Van államilag támogatott hely, még nehezebb bejutni mint az SZFE-re, ha nincsenek kapcsolataid. Én kétszer felvételiztem, egyszer csak első fordulóig jutottam, másodjára végig, de 2 ponttal lecsúsztam, mert interjúnál döntik el arcra, vagy családnév alapján hogy kit vesznek fel. Ha nem olyan a családi háttered, akkor a tanulmányaid során sem hagyják hogy kiemelkedő tanulmányi átlaggal szerepelhess és próbálnak visszanyomni. Barátom ezért hagyta ott két év után és nem diplomázott.



Eger:

EKF- Mozgókép szak. Megfelelő eszközpark, családias légkör, hátrány, hogy pesttel ellentétben kevés a szakmai karrier lehetőség, a helyi sulis szerkesztőségen kívül, de általában mindenki pesten csinálja a gyakorlatát, úgyhogy ezzel nem szokott gond lenni, ha a kisebb városokat szereted, akkor jó választás. Kb. mindenki államilag támogatott.


Kaposvár:

Kaposvári Egyetem Művészeti Kar: Mozgókép szak. Színvonalban a leggyengébb, ezt a tanárok is megerősítik. Maximum annyiból jó, hogy az egyetemnek van színművészeti kara, ami erős, tehát a vizsgafilmekhez való castingolást jelentősen meg lehet könnyíteni, ha van színész ismerősöd.



Összegezve: Úgy ne menj mozgóképet tanulni, hogy nincs valamiben jártasságod, mert nagyon visszahúzza az évfolyamot (tapasztalat). Ha nem fotózol legalább haladó szinten, vagy nem tudod hogyan kell jól és gyorsan vágni akkor még várj. Vagy csinálj előtte egy OKJ képzést, ahol ezeket az alapokat megtanulod, menj el gyakornoki ingyenmunkára tvkhez, mélyvízben gyorsabban tanulsz.


Nem tudom mikor tervezed elkezdeni, de jobb ha tudod, hogy állambácsi az idei kormányrendeletben megszüntette a mozgóképes képzéseket, elvileg lesz valami tömbösítés, vagy más humbala néven fog futni az egész, de egyelőre úgy tűnik, hogy a 2015/16-os felvettek az utolsó kifutó évfolyam.

2015. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, megszüntették a mozgóképkultúra és médiaismeret alapszakot, helyette valami képalkotás lesz, ha lesz.
2015. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2015. aug. 19. 18:11
 8/8 anonim válasza:
Majd jövőre lesz képalkotás szak :D
2016. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!