Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan mit kell tudni a...

Pontosan mit kell tudni a Hársfába való bejutásról gólyaként?

Figyelt kérdés
A honlapon ezt találtam: "Az elsőéves jelentkezőknél előnyt élveznek azok a hallgatók, akik eredményesen szerepeltek a középiskolai tanulmányi versenyeken, illetve kiemelkedő kulturális vagy zenei alapműveltséggel rendelkeznek." Tehát ha soha nem OKTVztem érdemben illetve nem rendelkezek kiemelkedő "kulturális vagy zenei alapműveltséggel" tulajdonképpen esélyem sincs bejutni gólyaként?

2015. júl. 25. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok kolis, de ha jól tudom arcra megy az egész. Elvisznek valami táborba és ott akik vezetik kitalálják . hogy ki szimpatikus. Bent maradáshoz meg talán 4es átlag kell .
2015. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Először is gratulálok a sikeres felvételidhez!


Vésd az eszedbe, hogy csak akkor nincs esélyed a bejutásra, ha nem jelentkezel! Évente 40-60 felvételiző közül 10-en, 20-an kerülnek be az aktuális keretszámok függvényében. A felvettek 90%-a elsőéves. A bekerüléshez a szeptember elején esedékes háromnapos felvételi táborban kell részt venned, amelynek költsége kb. 10 000 Ft, cserébe teljes ellátást kapsz a tábor idejére. Itt a kollégistákkal találkozhatsz, akik már most alig várják, hogy megismerhessenek, ezért nagy gondossággal állítják össze a tábor programjait a nyár folyamán, hogy erre aztán minél több lehetőségük nyíljon, és Te is több oldaladat mutathasd majd meg nekik. A felvételi táborba való jelentkezéshez azt javaslom, hogy kísérd figyelemmel a harsfa.semmelweis.hu oldal frissítéseit, valamint a [link] Facebook-oldalt. Nagy valószínűséggel idén is önéletrajzzal, motivációs levéllel és egy rövid irányított fogalmazással jelentkezhetsz majd.


A bekerülési esélyedet leginkább egy jól átgondolt, igényesen szerkesztett pályamunkával növelheted, hiszen ezek jelentik a felvételiztető kollégisták számára az első benyomást Rólad, amelyet a táborban szerzett személyes és közvetett tapasztalataik tovább alakítanak majd. A felvételi bizottság előnyben részesíti azokat a felvételizőket, akik középiskolai éveik alatt tanulmányaikat kimagasló eredménnyel végezték, versenyekre jártak, kulturális programokon léptek fel vagy önkéntes alapon bármilyen munkát végeztek, hiszen ezek elhivatottságot tükröznek. A felvételizők sokszínűsége miatt egzakt felvételi kritériumok helyett a bizottság azt mérlegeli, hogy a felvételiző a róla szerzett többségi benyomás alapján (1) várhatóan tudja-e majd teljesíteni egyetemi tanulmányai során az előírt 4.00 tanulmányi átlagot a szakkollégiumi elfoglaltságai mellett, (2) képes volna-e beilleszkedni a szakkollégium jelenlegi közösségébe, hogy azt valamilyen értelemben gazdagítsa, (3) a közösség elfogadja-e a jelentkezőt kollégistatársként. Ezt a szakkollégiumtól idegen hallgatók gyakran úgy fogják Neked megfogalmazni, hogy "pofára megy". Nekik azt üzenem (kérlek add át), hogy "egész életünkben számtalan >>pofát vágunk<<, és ez alapján ismernek minket, ez alapján ismerlek most én is Téged".


Végezetül fontosnak érzem, hogy tudd: ha budapesti vagy vagy máshol is meg tudod oldani a lakhatásodat (pl. más kollégiumban), viszont szívesen csatlakoznál a szakkollégium közösségéhez, akkor külsős tagként is felvételt nyerhetsz. Ekkor ugyan nem a szakkollégiumban laksz majd, de a bentiekkel mindenben egyenértékű tagnak számítasz.


Ha további kérdéseid volnának, fordulj egyenesen hozzánk bizalommal! A gólyatáborra jó mulatást, aztán pedig sikeres évkezdést kívánok!

2015. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!