Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenbe a Markusovszky...

Debrecenbe a Markusovszky kollégiumok milyenek?

Figyelt kérdés

Ha szerencsém van és felvesznek kollégiumba akkor a Markusovszky II v. III-ba kerülök.

Mit érdemes magammal vinni? Mennyire felszereltek a szobák?



2015. júl. 26. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A Marsukovszky 2-es kicsit modernebb, asszem csak 3 fős szobák vannak, a 3-asban valamivel régebbi a berendezés, 4 fős szobákkal (legalábbis ahogy vendégeskedésből emlékszem, soha nem voltam kolis). Mindkettőben minden szobához tartozik fürdőszoba, hűtő, a 3-asban egy pici konyharész is van szobánként, a másikban csak emeletenként közös konyha van. Mindkettőben vannak közös tanulószobák is, ha nem akarsz/tudsz a szobában lenni.

Nyilván azt érdemes magaddal vinni, amit egyébként is mindennap használsz vagy használnál, mindenféle evőeszközöket, ételtárolókat, edényeket, stb.

(Emlékezetből írtam a dolgokat, szóval nem 100% hogy minden teljesen így van, de sok különbség nem hiszem, hogy van a valósághoz képest.)

2015. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2-esben voltam kolis az éven, sokkal-sokkal modernebb, mint a 3-as. Tavaly nyáron nagyon izgultam, hogy a 2-esbe vegyenek fel, mert ég és föld a két koli és csak 1000 ft különbség van... hát akkor már inkább a modernebb legyen 19-ért, nemde? :)

A 2-esben van mosókonyha, és a földszinten egy kávézó, ha bulik vannak kicsit hangos, ami zavarhat a tanulásban, de én jóval fentebb laktam és nem volt vészes.

Kicsit sokallom az árat érte egyébként, mert a szoba itt kisebb, mint a 3-asban, és 3 ember éppenhogy elfér normálisan a cuccaikkal együtt. Van kis tv is, meg telefon, amivel a kolikat tudod hívni, meg elvileg az egyetem összes mellékét, de pizzát rendelni ezen nem tudsz. :D

A 3-asban néha voltam, de nekem az kicsit lepukkant, az ágyak néha be vannak szakadva, nem sok hely van pakolni, sokat panaszkodtak rá csoporttársaim, hogy a net is megszűnik létezni vizsga- vagy tárgyfelvételkor... ami elég idegőrlő. Viszont jó, hogy van egy kis konyharész, asszem rezsó is van, de az nem biztos.

3-as alján van egy tesicentrum, ha épp ott lenne tesid, jó közel lesz. :D Otp automata is van az épületen kívül, meg egy gyrosos is. Némelyik szobához tartozik erkély is.


Bocsi, hogy össze-vissza írtam, csak jöttek a gondolatok. :D

2015. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt mennyire lehet befolyásolni, hogy 1,2 vagy 3 ágyas szobába kerüljenek a jelentkezők?
2015. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Markusovszkyban csak 3 ágyas szobák vannak. Kossuth kolikban van 1,2,3 is, nincs messze ettől a kolitól.

A www.koli.unideb.hu oldalon megnézhetitek a kolik ponthatárait. Első évben csak a szociális pontszám a lényeg, másodévtől kezdve már a tanulmányit is belevonják.

2015. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Katasztrófa, én konkrétan elsírtam magam...
2016. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!