Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin vannak szabadon...

Orvosin vannak szabadon választható tárgyak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen vannak.


A Semmelweis Egyetem kínálatát az alábbi linken találod: [link]


A "kötelezően választható" is szabadon választhatót jelent a gyakorlatban, de az egyetemi szabályzat ezzel a terminussal tesz különbséget a képzés szakmai törzsanyagához kapcsolódó tárgyak vs. pl. a sport és idegen nyelv tárgyak között. A kreditelszámolás során a két kategóriában eltérő kvóta áll rendelkezésre az államilag támogatott képzés keretében.


Ha tanulmányaid mellett másik egyetemen vagy szakon vendéghallgatói jogviszonyt létesítesz, akkor az ott elvégzett tárgyaid a szabadon választható tárgyak kvótájának terhére íródnak jóvá. Sajátos kivételt jelent a Semmelweis és a Pázmány egyetemek szerződése, amelynek keretében úgy tanulhatsz matematikát és programozási ismereteket, hogy azokat a kötelezően választhatók terhére számolják el.

2015. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:))

És az elején elmondják,akár a felsőbbévesek,hogy miket célszerű felvenni? Mert így fogalmam sincs,hogy mi jönne jól,stb.

2015. júl. 28. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Igen, a gólyatábor után a Semmelweisen van közös eligazítás, de azért légy kritikus! Aki idősebb, az nem mindig okosabb is... Én most kezdtem a hatodik évemet. Anno az első évben a latint vettem fel mindkét félévben, ami egy kellemes kikapcsolódás volt Sebestyén György tanár úrral, és segített az anatómia tanulásában. Mások azt mondták, hogy hülyeség és nehéz. Hát, erre gondolok, amikor azt mondom, hogy nehéz tanácsot elfogadni egy idegentől. Ne vállald túl magad! Az első félév nagyon nagy meglepetést okoz mindenkinek. Aztán törekedhetsz arra, hogy legyen meg az átlagosan elvárt 30 kredited félévente, hogy ne a végén kelljen pótolni, ami kimaradt.

2015. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2#


ez igaz? nekem van egy mérnöki diplomám nem írhatnék ki egy csomó szabvált meg ilyen hülyeségeket?

2015. júl. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves #5, hát, mit mondjak, járj utána. :)

A kvantitatív modellezés és információtechnológiai (kb. ez a neve) modulra gondoltam, azt szokták küldeni Neptunon keresztül is.

2015. júl. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
majd megkérdezem, egy csomó tanszéken ismernek már mint a rosszpénzt amikor még TDK munkában csináltam protézisszilárdságtani dolgokat nekik arra azért járhatna pár kredit, hogy ne kelljen helyette zsidó orvosi etikát hallgatni
2015. júl. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mondjuk ezt a vendégtanulmányos dolgot mondhatták volna, tudták hogy FOKos leszek
2015. júl. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!